Danas počinje turnir u uličnom basketu „Pale 2022“

0

Na Koranu, na terenu Studentskog centra Pale danas počinje tradicionalni 19. Međunarodni FIBA 3×3 Lite quest turnir (jedini takve kategorije u BiH) u uličnom basketu „Pale 2022“.

Takmičenje će biti održano u konkurencijama seniora, seniorki, juniora, kadeta i pionira.

Osvajaču turnira pripašće novčana nagrada od 3000 maraka + slot za FIBA 3×3 Challenger 2022 u Bordou (5. i 6. jul).
Drugoplasiranom pripada 800, trećeplasiranom 300 KM, a nagrade slijede i za mlađe kategorije.

Osim klasičnog basketa tri na tri, biće organizovano humanitarno takmičenje u šutiranju za tri poena i revijalni meč, a biće priređene i nagrade za publiku.

Prema mišljenju mnogih, ovaj turnir je najpopularniji sportski događaj na našim prostorima, a prema najavama, na festivalu basketa očekuju se ekipe iz Rusije, Španije i Litvanije.

U četvorodnevnom nadmetanju turnir će danas otvoriti mlađe kategorije.

Četvrtak, 23.6, raspored odigravanja mečeva:
Pioniri:
11.00, Kobre – Mungosi
11.15, Golden brothers – 3×3 Pale
11.30, Black Knights – Jahorina
11.45, Easy ball – Kobre
12.00, Mungosi – Big Ben
12.15, Golden brothers – Black Knights
12.30, Easy ball – Big Ben
12.45, 3×3 Pale – Jahorina
Kadeti:
13.00, Beli Vukovi – 3×3 Pale
13.20, Golden squad – Fox
13.40, Rogatica – Hawks
Juniori:
14.00, Perove barabe – Relax 3×3
14.20, Gran Canaria – Hest 4
14.40, Pale 3×3 – Mrčo i budalice
15.00, Tempo Bratunac – Young blood Vlasenica
15.20, Bad boys – Rafting kamp „Tri vodice“
Takmičenje u šutiranju (2007. godište i mlađi)
15.40, Kvalifikacije I grupa
Pioniri:
16.00, Easy ball – Mungosi
16.15, Big Ben – Kobre
16.30, Golden brothers – Jahorina
16.45, 3×3 Pale – Black Knights
Takmičenje u šutiranju (2007. godište i mlađi)
17.00, Kvalifikacije II grupa
Kadeti:
17.20, Rogatica 3×3 – Beli Vukovi
17.40, Hawks – 3×3 Pale
18.00, 3×3 Višegrad – Golden squad
Juniori:
18.20, Tempo Bratunac – Bad boys
18.40, Young blood Vlasenica – Rafting kamp „Tri vodice“
19.00, Perove bitange – Hest 4
19.20, Gran Canaria – Relax 3×3
19.40, Polukorak – Mrčo i budalice
Kadeti:
20.00, Rogatica 3×3 – 3×3 Pale
20.20, Hawks – Beli Vukovi
20.40, Višegrad 3×3 – Fox
Juniori:
21.00, Tempo Bratunac – Rafting kamp „Tri vodice“
21.20, Bad boys – Young blood Vlasenica
21.40, Polukorak – 3×3 Pale
22.00, Perove barabe – Gran Canaria
22.20, Relax 3×3 – Hest 4

Pokrovitelji ovogodišnjeg turnira su opština Pale i grad Istočno Sarajevo.

(www.palelive.com)

Autor: Čedo Matović je rođen u selu Previla, opština Foča. Penzioner, veliki zaljubljenik u sport i prirodu i najstariji „border“ na Palama.

Pretplati se
Obavijesti me o
0 Komentara
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare