„BSK“ prejak za „Romaniju“

0

Banjalučki „BSK“ odnio je sva tri boda sa Pala, mora se priznati zasluženo. Pred oko 350 gledalaca na stadionu Vlajko Petrović, na teškom terenu za igru, fudbaleri iz Banjaluke su slavili rezultatom 0:1 i dokazali da su trenutno jedna od najboljih ekipa u Prvoj ligi RS, ako ne i najbolja. Jedini pogodak je viđen u 13. minutu nakon kornera sa desne strane. Izgledalo je bezopasno, ali je udarac glavom sa 16 metara završio u gornjem, lijevom uglu gola „Romanije“. Naši fudbaleri su se brzo trgli u i narednom napadu Aleksić pogađa stativu. Pred sam kraj poluvremena, Kreštalica je nakon kornera promašio „zicer“ i najbolju šansu na utakmici, šutirajući glavom sa samo 2-3 metra pored gola.

U drugom poluvremenu „BSK“ se odlično branio i svojim iskustvom vješto „umrtvio“ igru, pa do kraja utakmice naši fudbaleri nisu stvorili ni jednu izgledniju priliku. Na kraju zaslužena pobjeda fudbalera iz Banjaluke na Palama, koji nakon poreza „Sutjeske“ od 3:0 u Zvorniku preuzimaju prvu poziciju na tabeli.

Našim momcima zaista sve čestitke na trudu i borbi koju su uložili, ali nažalost nisu imali sreće. Istina, „Romanija“ bolje igra u gostima, jer joj težak teren na Palama ne dozvoljava pas igru i demonstriranje kvaliteta koji sigurno posjeduje.

„Romanija“ u subotu igra u Gacku, protiv „davljenika“ Mladosti u 15 časova. Nadajmo se dobrom rezultatu, jer bi nas poraz ponovo vratio na dno tabele.