Božidaru Vučureviću zlato na Evropa kupu, Vasiliju Vujičiću bronza

0

Reprezentativac BiH Božidar Vučurević osvojio je zlatnu medalju u konkurenciji do 90 kilograma na Evropa džudo kupu „Istočno Sarajevo 2023“, koji se održava na Palama, dok je Vasilije Vujičić osvojio bronzanu medalju u apsolutnoj kategoriji.

Vučurević, koji je rođen u Trebinju, sa pet pobjeda stigao je do svoje prve zlatne medalje na Evropa džudo kupu za seniore.

On je nakon pobjede rekao da je osjećaj fenomenalan jer nije lako pobijediti pet veoma dobrih i motivisanih protivnika.

„Posebno sam srećan zbog činjenice da sam zlatnu medalju osvojio na domaćem terenu“, dodao je Vučurević.

NJegov trener Mitar Mrdić rekao je da su nakon problema sa povredama konačno uhvatili pravi ritam, što je Božidar potvrdio i današnjim nastupim.

„Već narednog vikenda očekuje nas nastup na gran priju u austrijskom Lincu. Do kraja godine, Božidar će učestvovati na još nekoliko jakih takmičenja, kao i na nekoliko trening-kampova. LJudski se nadati i nastupu na Olimpijskim igrama“, naglasio je Mrdić.

Drugi takmičarski dan na Evropa džudo kupu za seniore u Istočnom Sarajevu protekao je u dominaciji njemačkih džudista koji su nastupili u pet od sedam današnjih finala.

Reprezentativci NJemačke ponijeli su titulu najuspješnije selekcije, a takmičenje su završili sa četiri zlatne, šest srebrenih i jednom bronzanom medaljom.

Na drugom mjestu je Azerbejdžan sa tri zlata, jednim srebrom i dvije bronze, a slijedi Slovenija s dva zlatna i jednim srebrenim odličjem.

Reprezentacija BiH takmičenje je završila na četvrtom mjesto od ukupno 25 selekcija sa dva zlata i jednom bronzom, pošto je prvog takmičarskog dana u konkurenciji do 57 kilograma zlato osvojila Anđela Samardžić.

Na Evropa džudo kupu za seniore i seniorke učestvovalo je oko 300 takmičara iz 25 zemalja.

Ovo takmičenje se boduje za svjetsku i olimpijsku rang-listu.

Tehnički organizator kupa je DŽudo savez Republike Srpske uz pomoć predsjednika Republike Srpske, Ministarstva porodice, omladine i sporta Srpske, Ministarstva civilnih poslova u Savjetu ministara, Grada Istočno Sarajevo, opština Pale i Istočna Ilidža, kao i Olimpijskog centra „Jahorina“ i preduzeće „Sarajevo-gas“.

Organizatori su saopštili da je DŽudo savez BiH i ovog puta dobio visoke ocjene za organizaciju, a evropska džudo takmičenja u BiH vraćaju se 16. i 17. septembra, kada će Evropa open biti održan u Sarajevu.