BiH u polufinalu protiv Srbije, Turska protiv Crne Gore

0

Sinoć su u SPC Peki u Palama odigrane utakmice posljednjeg kola grupne faze Balkanskog prvenstva za žene U19.

Bosna i Hercegovina je u uzbudljivom meču savladala samoproglašeno Kosovo sa 3:1 i plasirala se u polufinale. Velika borba je viđena u prva dva seta, kada BiH na razliku dobija prvi set, a djevojke iz južne srpske pokrajine dolaze do seta rezultatom 22:25. U trećem setu se pitala samo Bosna i Hercegovina, dok su formalne gošće bile totalno indisponirane – 25:12. Četvrti set je završen rezultatom 25:22 i prolaz domaćim odbojkašicama je bio obezbijeđen.

U drugom susretu koji je imao značaja za plasman između petog i sedmog mjesta, Rumunija je lako savladala Albaniju sa 3:0 (25:16, 25:19, 25:22).

Spektakl večeri je bio „derbi“ između Srbije i Turske koji je određivao plasman i protivnika u polufinalu. Izraziti favoriti prvenstva su igrali za prestiž. Srbija je u prelomnim trenucima bila bolja, manje griješila, a sjajna podrška koju su imali sa tribina je odredila pobjednika B grupe. Na kraju je bilo sigurnih 3:0 za Srbiju.

Danas je na programu razigravanje od 5. do 7. mjesta. Snage će odmjeriti Samoproglašeno Kosovo i Albanija u 15.00 časova. U 17.00 časova u polufinalu turnira će igrati Turska i Crna Gora, a od 19.00 časova će igrati Srbija i Bosna i Hercegovina.

Ulaz za program danas je slobodan, dok će se za finalni dan turnira naplaćivati po cijeni od 2 KM, dok će za djecu do 10 godina biti slobodan.