Aleksić pogodio za velika tri boda

0

Fudbaleri „Romanije“ su u derbiju kola na Palama, golom Aleksića, savladali „Podrinje“ iz Janje rezultatom 1:0. Pred oko 500 gledalaca, po teškom i neravnom terenu, „Podrinje“ se branilo i svoju šansu tražilo preko kontri, dok su naši fudbaleri iako oslabljeni neigranjem Kneževića, Vukadina i Gutalja svim snagama pokušavali ugroziti gol gostiju.

Naši fudbaleri su u ´15 minutu poslije trećeg kornera pogodili prečku. Poslije centaršuta Aleksića, najbolji u skoku je bio Erić, ali za malo je neprecizan. U ´25 minutu na ivici šesnaesterca je oboren Aleksić koji je izveo i slobodan udarac, ali ponovo se ispriječila prečka. U ´30 minutu po desnoj strani probija Erić, izbija sam pred gol, ali lopta je na slabijoj nozi, odlazi suviše ukoso, a opasnost otklanjaju odbrambeni fudbaleri „Podrinja“.

Pred sam kraj prvog poluvremenu „Podrinje“ je imalo solidnu polušansu, ali su sa 14 metara šutirali preko gola.

U drugom poluvremenu naši fudbaleri kreću još jače prema golu gostiju, ali „Podrinje“ odlično odbija napade. U ´60 minutu naši fudbaleri izvode deseti udarac iz ugla, ali bezuspješno. U ´65 minutu umjesto Savića u igru ulazi Jovanović. Ispostavilo se da je to pun pogodak. U ´68 minutu Jovanović prodire po lijevoj strani, centrira, a u šesnaestercu odlično skače Aleksić za 1:0 i veliko slavlje na stadionu Vlajko Petrović na Palama.

Nekoliko minuta kasnije jedan igrač Podrinja zbog udaranje bez lopte Aleksića dobija drugi žuti karton. Već u sledećem napadu, duga lopta ka Blagojeviću koji izbija sam pred gol, ali golman gostiju sprečava siguran pogodak odličnom intervencijom. Do kraja utakmice se igralo na polovini gostiju, koji su dugim loptama pokušavali da izjednače rezultat, ali je odbrana Romanije odlično otklanjala opasnost.

Na kraju velika pobjeda koja „Romaniju“ približava prvoj ligi, a odličnu ekipu „Podrinja“ isključuje iz trke za ulazak. „Roma“ je sada prva sa pet bodova više od konkurenta „Napretka“, koji ima dvije utakmice manje. Da li će naši fudbaleri i ostati na prvoj poziciji zavisiće od susreta „Napretka“ i „Jedinstva“ iz Brodca koji igraju u nedelju u 16 i 30 h. Eventualnim kiksom naši fudbaleri bi četiri kola prije kraja već jednom nogom bili u Prvoj ligi.

U sledećem kolu „Romanija“ putuje na noge odličnoj ekipi „Proletera“ iz Dvorova u nedelju 24.05., pa u srijedu u vanrednom kolu dočekuje Velež iz Nevesinja. U subotu 30.05. u predposlednjem kolu, „Roma“ dočekuje „Lokomotivu“ iz Brčkog i nadamo se slavi ulazak u Prvu ligu RS, jer je u zadnjem kolu slobodna.

Za Romaniju su nastupali: Babović, Kreštalica, Govedarica, Pljevaljčić, Novaković, Erić, Savić (65´ Jovanović), Delipara, Krezović, Aleksić (80´ Đapić), Blagojević, Jovanović