Отварање љетне туристичке сезоне уз бесплатне садржаје

0

ВИШЕГРАД – У оквиру манифестације отварања љетне туристичке сезоне у Вишеграду, која ће бити одржана од 22. до 24. маја, за посјетиоце и грађане биће организоване бесплатне вожње на ријеци Дрини и туристичким возом, рекао је Срни директор Туристичке организације Вишеград Јадранко Јањић.

Јањић је навео да су бесплатне вожње бродицом планиране у суботу у терминима од 13.00 и 15.00 часова, са поласком код ћуприје, док туристички воз креће са градског трга у 14.00 часова.

У петак, 22. маја, у 20.00 часова биће уприличено свечано отварање манифестације, након чега је планирано премијерно приказивање туристичког филма о Вишеграду испред зграде Хидроелектране Вишеград, као и коктел добродошлице.

Другог дана, 23. маја, биће организован „Вишеградски корзо“ од 10.00 до 20.00 часова, уз учешће 20 излагача – локалних произвођача хране и пића, представника угоститељског и хотелског сектора, пољопривредника, пчелара и излагача ручних радова.

Посјетиоце очекују музички програм, улична анимација, туристички садржаји, као и концерт од 21.00 час на малом стадиону у Андрићграду.

Трећег дана, 24. маја, биће настављени садржаји „Вишеградског корза“, туристичке вожње и пратећи програм.

Манифестацију организују Министарство спољне трговине и економских односа у Савјету министара, у сарадњи са општином Вишеград, Туристичком организацијом и Хидроелектраном Вишеград.

(www.palelive.com / Срна)

Нeма објава за приказати

Претплати се
Обавести о
0 Коментара
Уграђене повратне информације
Погледај све коментаре