Породици Тошић уручени кључеви стана

0

СОКОЛАЦ – Мајци двојице малољетних дјечака Јовани Тошић, чији је двадесетпетогодишњи супруг Петар погинуо прошле године радећи у шуми, данас су уручени кључеви стана на Сокоцу купљеног средствима прикупљеним у хуманој акцији коју је покренуло Удружење грађана „Вукови“ са Пала.

Члан Удружења Марко Ђоковић, који је уручио кључеве Јовани, рекао је да ће дјечаци Василије и Јован од сада, уместо у трошној кући на селу, живјети у стану површине 63 метра квадратна на Сокоцу.

Он је захвалио грађанима Сарајевско-романијске регије, а посебно директору соколачког Шумског газдинства „Романија“ Горану Косорићу, што су активно учествовали у акцији „За породицу Тошић“ започетој прије мјесец и по.

„Стан је у центру Сокоца и сигурно ће умногоме олакшати живот породици Тошић. Поносан сам што смо реализовали ову акцију и надам се да ћемо и у наредном периоду бити у прилици да помогнемо људима у нашој регији којима је то потребно“, нагласио је Ђоковић.

Удружењу грађана Ерсофт клуб „Вукови“ Пале, које дјелује на подручју Сарајевско-романијске регије, примарна активност је јединствени спорт ер софт, али се већ скоро двије године бави и хуманитарним радом у оквиру којег је прикупљено више од 120.000 КМ.

Јована Тошић захвалила је донаторима који су помогли да им се у веома кратком року обезбиједи услован кров над главом.

Она је тренутно незапослена и живи код своје породице која јој помаже у подизању дјеце.

„Посебно захваљујемо Удружењу Вукови и Марку Ђоковићу што је покренуо иницијативу за куповину стана који мени и мојој малој породици значи све“, изјавила је Јована.

Она је изразила наду да ће, када дјечаци порасту, ријешити и питање запослења како би могла да им пружи све што је неопходно.

Двадесетпетогодишњи Петар Тошић погинуо је 29. октобра прошле године радећи у шуми.

(www.palelive.com / Срна)

Прати тему
Обавијeсти мe о
0 Коментара
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare