Romanija deklasirala zvorničku Drinu

0

Fudbaleri Romanije sa Pala u devetom kolu Prve lige RS savladali su na svom terenu ekipu „Drine“ iz Zvornika rezultatom 4:1 (1:1). Zanimljiv susret „Romanije“ i „Drine“ na stadionu „SC prof. Vlajko Petrović“ je pratilo oko 400 gledalaca. Vrijedi napomenuti da je „Romu“ tokom cijelog susreta pratila navijačka grupa „Belih Vukova“, koja je značajno pomogla našoj ekipi. „Romanija“ je zabilježila drugu pobjedu ove sezone, zahvaljujući dobroj igri u drugom poluvremenu. „Roma“ je dobro otvorila utakmicu i silovito krenula naprijed, ka golu Zvorničana koji su se uspješno branili. U 18. minutu hladan tuš za sve ljubitelje fudbala na Palama, nakon jednog običnog deganžiranja golmana gostujuće ekipe. Ponovo je odbrana Rome loše reagovala, a gostujući napadač je lako lobovao istrčalog Babovića.

Nekoliko minuta kasnije, „Romanija“ se vraća u igru. Dosuđen je prekršaj za našu ekipu, na nekih 22-23 metra od gola gostiju. Aleksić iz slobodnog udarca postiže evro-gol za 1:1. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Početak drugog poluvremena je ličio na otvaranje utakmice. Naši fudbaleri su apsolutno dominirali na terenu. U 58. minutu „Roma“ dolazi u vođstvo nakon greške gostujuće odbrane. Strelac je ponovo bio Aleksić nakon odličnog centaršuta. Loptu promašuje zadnja linija gostiju i gostujuči golman, što je izazvalo veliko slavlje na Palama i potvrdilo odličnu igru „Romanije“.

Na 3:1 je povisio Blagojević u 65. minutu, nakon asistencije Aleksića. Probio je po lijevoj strani i slabijom nogom poslao loptu u dalji ugao. Deset minuta kasnije, bilo je 4:1 za našu ekipu. Nakon prodora Granzova, centrira Blagojević sa lijeve strane, a loptu posprema Aleksić za svoj het-trik na ovoj utakmici.

Odlična igra Rome u devetom kolu, nakon brodoloma u Gradišci. Naši fudbaleri u narednom kolu putuju u Doboj, na noge odličnoj ekipi „Sloge“.