Liga rekreativaca: Vodovod i DŽabulani sigurni, Sjetlina u naletu, Flamingo posustaje

0
Zlatno Zrno - Radis

Nedjelja je dan za Ligu rekreativaca, a protekle nedjelje je na programu bilo 10. kolo, pretposljednje u jesenjoj polusezoni. „Mjesto obračuna“ je bio Sportski centar Olimp, a na radost publike ni ovaj put majstori na petoparcu nisu razočarali.

Derbi kola je bio susret između Kafe Flaminga i Vodovoda 9. januar, a Vodovod je opravdao ulogu blagog favorita i osigurao prvo mjesto pred pauzu. „Flamingosi“ su u posljednjih nekoliko kola počeli da posustaju i sigurno će im goditi pauza. U potpuno drugačijoj situaciji je Sjetlina, koja je vezala i petu uzastopnu pobjedu i probila se do trećeg mjesta, a uloge favorita su opravdali i DŽabulani i Dalibran.

Sve utakmice su odigrane u pravoj sportskoj, fer i korektnoj atmosferi, o čemu svjedoči podatak da su arbitri, Srđan Kusmuk i Bojan Pejić, pokazali svega dva žuta kartona, bez crvenih. Ukupno je postignuto 48 pogodaka.

Posljednje kolo jesenje polusezone je na programu sljedeće nedjelje, 10. decembra, u standardnim terminima od 10:00 do 18:00 časova.

Strijelci za Dalibran: Grubačić Đorđe 3x, Vukadin Jovica
Igrač utakmice: Grubačić Đorđe (Dalibran)

Prača: Šarenac Aleksandar, Škipina Savo, Remović Vladimir, Šuko Nenad, Stanišić Vuko (k), Ždrale Radovan, Simović Aleksandar

Dalibran: Avramović Srđan, Ilić Bojan (k), Vukadin Jovica, Grubačić Đorđe, Bjelica Dragan, Janković Nenad

Ovonedjeljni program su otvorili Prača i Dalibran, a nominalni gosti su opravdali ulogu favorita, iako nisu imali nimalo lak posao. Imala je Prača egal do zadnjeg minuta prvog poluvremena, kada Dalibran stiže do prednosti od 2:3, a pobjedu su ovjerili četvrtim pogotkom dvije minute prije kraja susreta. Igrač utakmice je sjajni Đorđe Grubačić, trostruki strijelac.

Sjetlina – Mobilends 2:1 (0:0)

Strijelci za Sjetlinu: Tadić Stefan, Batković Goran
Strijelac za Mobilends: Lazarević Miroslav
Žuti karton: Tadić Stefan (Sjetlina)
Igrač utakmice: Tadić Stefan (Sjetlina)

Sjetlina: Lakić Dražen, Cicović Saša (k), Čavarkapa Vladimir, Kusmuk Dražen, Tadić Stefan, Tadić Nenad, Batković Goran, Mršo Edis, Brčkalo Bojan

Mobilends: Tešanović Đorđe, Štrbac Nebojša (k), Jakovljević Boris, Lazarević Miroslav, Vuksanović Siniša, Okuka Aleksandar, Kovačević Vladan, Čavarkapa Predrag

Sjetlina je ubilježila i petu uzastopnu pobjedu, ali nisu imali nimalo lak posao protiv tradicionalno neugodnog Mobilendsa. U prvom poluvremenu nije bilo golova, a Sjetlina stiže do prednosti u 31. minutu. Pitanje pobjednika rješavaju četiri minuta kasnije, a Mobilends je uspio da dođe samo do počasnog pogotka u posljednjim trenucima meča. Ponovo je igrač utakmice Stefan Tadić, strijelac prvog pogotka na meču. Sjajna forma je Sjetlinu dovela do treće pozicije, dok je Mobilends na sredini tabele.

Mi-Bones – MDM 2:3 (1:1)

Strijelci za Mi-Bones: Stanišić Milan, Delipara Srđan
Strijelci za MDM: Šućur Vladimir 2x, Rebrinović Nenad
Igrač utakmice: Šućur Vladimir (MDM)

Mi-Bones: Pelemiš Miloš, Regoje Darko (k), Stanišić Milan, Delipara Srđan, Bajić Goran, Skokić Nikola, Trobok Srđan

MDM: Rističević Aleksandar, Ćorluka Goran (k), Ćorluka Bojan, Rebrinović Nenad, Jokić Janko, Šućur Vladimir

Mi-Bones i MDM su odigrali izuzetno zanimljiv susret, a MDM je odnio tri boda nakon velike drame. Nakon prvog poluvremena je na snazi bio neriješen rezultat, a u 29. minutu Mi-Bones dolazi do prednosti. Tada MDM pali motore i sa dva gola u posljednjih pet minuta stiže do velikog preokreta i važna tri boda. Obje ekipe ostaju na sredini tabele, a igrač utakmice je Vladimir Šućur, dvostruki strijelac za pobjedničku ekipu.

DŽabulani – Badžani 6:3 (2:0)

Strijelci za DŽabulani: Cvjetanović Bojan 2x, Mađarević Ognjen 2x, Govedarica Milan 2x
Strijelci za Badžane: Ždrale Marko 2x, Čolić Ognjen
Igrač utakmice: Cvjetanović Bojan (DŽabulani)

DŽabulani: Cicović Predrag (k), Kusmuk Miljan, Mađarević Ognjen, Govedarica Milan, Cvjetanović Bojan, Pušara Miljan, Jokić Nikola

Badžani: Minić Miloš, Ždrale Marko (k), Matković Pero, Čolić Ognjen, Hršum Dejan, Pelemiš Ivan, Veljović Danilo

DŽabulani je bio apsolutni favorit protiv posljednjeplasiranih Badžana i bez većih problema je opravdao tu ulogu. Aktuelni šampion je imao dva gola prednosti nakon prvog poluvremena, a u drugom su potvrdili pobjedu. Čak četiri igrača su postigla po dva gola, a igrač utakmice je jedan od njih, Bojan Cvjetanović iz DŽabulanija.

Andžić – Olimp 3:3 (1:2)

Strijelci za Andžić: Jokić Darko, Divljan Vukašin, Cicović Rajko
Strijelci za Olimp: Janković Mladen 2x, Zeković Nenad
Igrač utakmice: Janković Mladen (Olimp)

Andžić: Ivanović Dejan, Cicović Đorđe (k), Cicović Rajko, Obradović Igor, Jokić Darko, Divljan Vukašin, Subotić Nemanja, Cincar LJubiša, Jovičić Željko

Olimp: Kovačević Radenko, Janković Mladen (k), Gluhović Bojan, Kovačević Janko, Zeković Nenad, Gazivoda Dušan

Jedini remi u ovom kolu je viđen na susretu Andžića i Olimpa. Olimp je vodio 0:2 već nakon 11 minuta igre. Andžić ubrzo smanjuje prednost. Početkom drugog poluvremena stiže i do izjednačenja, a zatim ponovo Olimp dolazi do prednosti. Andžić do remija stiže pogotkom Rajka Cicovića šest minuta prije kraja meča, a igrač utakmice je kapiten Olimpa, dvostruki strijelac Mladen Janković.

Ćaće – Kafe Pavle 3:8 (0:3)

Strijelci za Ćaće: Dragaš Milan, Ivanović Velimir, Lazarević Jovo
Strijelci za Kafe Pavle: Lučić Darko 3x, Sukara Damjan 2x, Zeković Vladanko 2x, Koprivica Rajko
Igrač utakmice: Sukara Damjan (Kafe Pavle)

Ćaće: Vuković Milan, Kovačević Mladen, Dragaš Milan, Elez Božidar (k), Ivanović Velimir, Lazarević Jovo, Pržulj Radomir

Kafe Pavle: Jolović Ognjen, Dilberović LJubo, Kulašinac Vladimir (k), Zeković Vladanko, Koprivica Rajko, Lučić Darko, Radić Đorđe, Sukara Damjan

I Kafe Pavle je opravdao ulogu favorita i ubilježio ubjedljivu pobjedu protiv Ćaća. Već nakon prvog poluvremena je Pavle imao tri gola prednosti, a u nastavku su rutinski priveli posao kraju. Igrač utakmice je Damjan Sukara, dvostruki strijelac, a vrijedno pomena je i odlično golgetersko izdanje Darka Lučića, trostrukog strijelca.

Kafe Flamingo – Vodovod 9. januar 0:3 (0:1)

Strijelci za Vodovod 9. januar: Božović Luka, Lackanović Đorđe, Blagojević Nikola
Žuti karton: Lackanović Đorđe (Vodovod 9. januar)
Igrač utakmice: Tomović Stefan (Vodovod 9. januar)

Kafe Flamingo: Marjanović Nemanja, Čolaković Miloš, Vučićević Slaven, Kraišnik Saša, Đerić Miroslav, Sikima Marko (k), Obradović Nemanja, Rudić Nebojša, Jokić Saša, Đukić Đorđe

Vodovod 9. januar: Ristivojević Milenko, Tomović Stefan, Šehovac Duško (k), Guja Branislav, Palamar Boris, Blagojević Nikola, Lackanović Đorđe, Božović Luka

Derbi kola je bio sudar Kafe Flaminga i Vodovoda 9. januar, a vodeća ekipa lige je sjajnom partijom došla do sigurne pobjede koja im garantuje zimovanje na prvoj poziciji. Odlično je Vodovod odigrao meč, sačuvali su i mrežu netaknutom, a evidentno je da su „flamingosi“ u padu forme, ovim porazom su pali na šesto mjesto na tabeli. Igrač utakmice je vedeta Vodovoda Stefan Tomović.

Zlatno Zrno – Radis 5:0 (1:0)

Strijelci za Zlatno Zrno: Gunjak Aleksandar 3x, Kuljanin Bojan, Lubura Srđan
Igrač utakmice: Gunjak Aleksandar (Zlatno Zrno)

Zlatno Zrno: Pavlović Zoran, Minić Dragan (k), Lubura Srđan, Andrić Goran, Mičić Strahinja, Gunjak Aleksandar, Maunaga Radivoje, Topalović Bojan, Pandurević Marko, Kuljanin Bojan, Simić Aleksandar

Radis: Hrkalović Igor, Ćeha Đorđe, Bogdanović Aleksandar, Vasić Mile, Vuković Vlatko, Popović Branko (k), Radan Đorđe

Zavjesa na 10. kolo je spuštena susretom Zlatnog Zrna i Radisa, u kojem je Zlatno Zrno došlo do ubjedljive pobjede. Pitanje pobjednika ni u jednom momentu nije došlo u pitanje, a igrač utakmice je golgeter Zlatnog Zrna Aleksandar Gunjak, koji je sjajnom partijom došao i do zvanja MVP-a kola. Pored njega, mjesto u idealnom timu kola je našao i njegov saigrač, golman Zoran Pavlović.