Završen memorijal „Srđan Tomić“

0

SOKOLAC – Na dvodnevnom fudbalskom memorijalnom turniru „Srđan Tomić“ na Sokocu, koji je završen u nedjelju, u kategoriji predpionira pehar je osvojila ekipa Fudbaskog kluba „Milići“, dok je u kategoriji pionira pobjednik ekipa Fudbalskog kluba „Han Pijesak“. Na turniru je nastupilo 16 ekipa.

Fudbalski klub „Milići“ pobijedio je u finalnoj utakmici klub „Proleter“ iz Dvorova kod Bijeljine na penale 8:7, a u regularnom dijelu utakmice bilo je 1:1.

Za najboljeg igrača turnira u kategoriji predpionira – fudbaleri rođeni 2001. godine, proglašen je Slobodan Stanojlović iz bijeljinskog „Radnika“, dok je najbolji strijelac NJegoš Kupusović iz istog kluba.

Najbolji igrač u ovoj kategoriji je Njegoš Baričanin iz Škole fudbala „Olimp“, dok je najbolji strijelac Amir Delić iz Fudbalskog kluba „Unis“ iz Vogošće. Najbolji golman je Đorđe Đurić iz kluba „Han Pijesak“.

Bivši fudbaler Fudbalskog kluba „Glasinac“ iz Sokoca Srđan Tomić rođen je 1986. godine. Prošao je sve selekcije u ovom klubu.Sa 16 godina povremeno je nastupao za prvi tim, koji je tada igrao u fudbalskoj Premijer ligi BiH.

Tomić je sa omladinskom selekcijom „Glasinca“ , koja je zauzela treće mjesto, nastupio je 2004. godine na Svjetskom prvenstvu u fudbalu za mlađe kategorije,a učestvovale su 82 ekipe iz svijeta.

Poginuo je u saobraćajnoj nesreći 2005. godine.