Žana Novaković i Igor Laikert pobjednici i u slalomu

0

Pobjednici 12. Međunarodnog “Fis kupa Jahorina 2013” u slalomu u ženskoj i muškoj kategoriji su Žana Novaković i Igor Laikert, oboje iz BiH. Drugo mjesto u ženskoj kategoriji pripalo je Paraskevi Mavridou, a treće Mariji Samarinou, obje iz Grčke, dok je drugo mjesto u muškoj kategoriji osvojio Antonio Ristevski iz Makedonije, a treće Svetoslav Georgiev iz Bugarske.

Najboljima su medalje dodijeljene na ceremoniji proglašenja pobjednika, nakon čega je takmičenje zatvoreno, rečeno je Srni u Organizacionom odboru takmičenja.

U okviru 12. Međunarodnog “Fis kupa Jahorina 2013” juče je održano takmičenje u veleslalomu u ženskoj i muškoj kategoriji. Najbolji u ovoj smučarskoj disciplini takođe su bili Žana Novaković i Igor Laikert.

Drugo i treće mjesto u ženskoj kategoriji pripalo je Roni Kiek iz Izraela i Nataliji Papaioanu iz Grčke, dok je drugo i treće mjesto u muškoj kategoriji pripalo Svetoslavu Georgievu iz Bugarske i Dardanu Dehariju iz Makedonije.

Međunarodni “Fis kup Jahorina 2013”, na kojem je učestvovalo oko 80 učesnika iz 15 zemalja, 5. marta je na Jahorini otvorila ministar porodice, omladine i sporta u ostavci Republike Srpske Nada Tešanović.

Organizator međunarodnog kupa je Smučarsko-planinarsko društvo Jahorina.


Žene

Rank Bib FIS Code Name Year Nation Run 1 Run 2 Total Time FIS Points
1 9 715123 NOVAKOVIC Zana
1985 BIH 44.38 47.70 1:32.08 71.12
2 14 235133 MAVRIDOU Paraskevi
1990 GRE 47.96 50.00 1:37.96 110.71
3 11 235292 SAMARINOU Maria
1996 GRE 48.53 49.79 1:38.32 113.14
4 8 285014 HIRSHFELD Yom
1991 ISR 47.41 51.36 1:38.77 116.17
5 7 715152 KUSMUK Kristina
1994 BIH 47.87 51.03 1:38.90 117.04
6 1 235195 KOKKINI Anastasia
1992 GRE 48.12 52.01 1:40.13 125.32
7 19 315204 OBUCINA Marta
1995 SRB 48.42 51.94 1:40.36 126.87
8 3 705433 SIMALCIKOVA Adriana
1996 SVK 49.02 51.37 1:40.39 127.07
9 15 315207 TOMIC Veronika
1994 SRB 47.88 52.53 1:40.41 127.21
10 4 285015 KIEK Ronnie
1993 ISR 49.62 52.60 1:42.22 139.40
11 10 315203 BULATOVIC Ivana
1994 MNE 50.72 52.04 1:42.76 143.03
12 5 235190 PAPAIOANNOU Natalia
1992 GRE 49.46 53.46 1:42.92 144.11
13 18 285018 BUCHLER Gitit
1993 ISR 52.03 54.12 1:46.15 165.86
14 2 715162 GICEVIC Ema
1996 BIH 52.54 56.58 1:49.12 185.86
15 16 715163 HODZIC Selma
1996 BIH 53.89 56.88 1:50.77 196.96
Nisu završile drugu vožnju
17 235219 MARAGKOU Areti
1993 GRE
13 715160 PEKIC Sara
1996 BIH
12 235110 RALLI Sophia
1988 GRE
6 315208 RADOJICIC Milena
1995 MNE

Muškarci

Rank Bib FIS Code Name Year Nation Run 1 Run 2 Total Time FIS Points
1 8 710320 LAIKERT Igor
1991 BIH 40.44 45.64 1:26.08 33.59
2 12 750088 RISTEVSKI Antonio
1989 MKD 41.72 44.78 1:26.50 36.62
3 5 92570 GEORGIEV Svetoslav
1991 BUL 42.08 44.49 1:26.57 37.12
4 9 561262 LUZAR Matjaz
1992 SLO 41.63 45.03 1:26.66 37.77
5 10 310426 VUKICEVIC Marko
1992 SRB 42.80 44.20 1:27.00 40.22
6 14 750089 DEHARI Dardan
1990 MKD 41.88 45.13 1:27.01 40.29
7 6 710311 RUDIC Marko
1990 BIH 42.19 44.84 1:27.03 40.43
8 7 710356 HODZIC Haris
1996 BIH 42.55 44.72 1:27.27 42.16
9 3 92638 VARBANOV Stoyan
1993 BUL 42.17 45.38 1:27.55 44.18
10 4 800013 TOLA Erjon
1986 ALB 42.73 45.59 1:28.32 49.72
11 21 700893 ONDERCANIN Daniel
1994 SVK 44.29 45.17 1:29.46 57.93
12 16 561320 PANCUR Luka
1995 SLO 43.78 45.76 1:29.54 58.51
13 18 310421 STEVOVIC Marko
1996 SRB 43.58 46.46 1:30.04 62.11
14 23 240139 KEKESI Marton
1995 HUN 44.69 45.74 1:30.43 64.92
15 28 690722 MYTSAK Dmytro
1995 UKR 45.02 45.83 1:30.85 67.95
16 24 230609 DELLIOS Michael
1994 GRE 44.94 46.13 1:31.07 69.53
17 27 240142 SZOLLOS Benjamin
1996 HUN 45.12 46.94 1:32.06 76.66
18 29 240140 HALMAGYI Zoltan
1995 HUN 45.93 47.20 1:33.13 84.37
19 30 270055 LYNE Conor
1993 IRE 46.48 47.63 1:34.11 91.43
Nisu startovali
33 400288 LALIC Darko
1980 NED
32 710355 LEKIC Andrej
1996 BIH
Nisu završili drugu vožnju
31 710352 KLACAR Boris
1996 BIH
26 310412 HADZIC Tarik
1994 MNE
25 700859 HROMADA Martin
1992 SVK
19 710353 SLJIVIC Marko
1996 BIH
17 561280 ZIBELNIK Ziga
1993 SLO
15 310410 VUKOVIC Andrija
1994 SRB
11 230147 SYKARAS Kostas
1984 GRE
2 310415 STANISIC Strahinja
1995 SRB
1 230189 BONOU Nikos
1986 GRE
Nisu završili prvu vožnju
22 230353 KARAMANIDIS Chrysostomos
1990 GRE
20 310403 MINIC Mladen
1993 MNE
13 92673 NUSHEV Georgi
1995 BUL

(www.palelive.com / Srna)

Pretplatite se
Obavijesti me o
0 Komentara
Inline Feedbacks
View all comments