Za boksere „Glasinca“ dvije zlatne medalje na prvenstvu Srpske

0

SOKOLAC – Bokseri sokolačkog „Glasinca“ Luka Veljović i Rajko Tomović osvojili su zlatne madalje na Prvenstvu Republike Srpske u Trebinju, rekao je Srni trener ovog kluba Predrag Bartula.

„Danas su u finalnim borbama oba takmičara našeg kluba su osvojila po zlatnu medalju i posebno ističem da je žiri našeg Tomovića proglasio za najboljeg mladog boksera na ovom takmičenju“, istakao je Bartula.

On je dodao da je Veljović ubjedljivo pobijedio Mihajla Đekića iz „Dervente“ i podsjetio da je Veljović ove godine nastupao i na Evropskom prvenstvu do 22 godine i na Mediteranskim igrama, jedini od takmičara iz Republike Srpske.

Bartula je izrazio žaljenje što član „Glasinca“ mladi bokser Marija Amović nije imala protivnicu u svom uzrastu, te nije išla na takmičenje, iako se dobro pripremala za ovo prvenstvo.

Narednog vikenda 5.i 6. novembra Veljović će nastupati u Nikšiću, za „Slaviju“ iz Banjaluke, kao član reprezentacije Republike Srpske u Regionalnoj bokserskoj ligi koju čine najuspješniji takmičari iz bivših jugoslovenskih republika.

Mladi bokseri „Glasinca“ Marija Amović i Rajko Tomović spremaju se za međunarodni turnir koji će se održati u Sarajevu od 18. do 20. novembra.

Na Prvenstvu Republike Srpske u boksu za sve uzraste održanom juče i danas u Trebinju učestvovalo je 14 klubova iz Srpske.