Uspjesi karatista iz Istočnog Sarajeva na Kupu BiH

0

ISTOČNO SARAJEVO – U organizaciji Karate Saveza Federacije BiH i Karate Saveza Republike Srpske u Sarajevu je održan kup BiH u katama i borbama za sve uzrasne kategorije. Učešće je uzelo 25 klubova i preko 300 takmičara.

Takmičenje se radilo po WKF pravilima, što je novina za klubove iz Republike Srpske koji tradicionalno nastupaju u WKC federaciji. Međutim, to nije smetalo, bar takmičarima iz Istočnog Sarajeva da ostvare odlične rezultate.
Za Karate klub Slaviju je nastupalo 23 takmičara i njih 19 se okitilo medaljama, i to 8 zlatnih, 3 srebrene i 8 bronzanih.

Zlatne medalje: Ivana Spasojević kate 3 nivo kadet, Miloš Lale borbe -84 senior, Toskić Mladen borbe -57 stariji kadet, Miroslav Milinković borbe -76 senior, Dajana Spasojević borbe -53 junior, Aleksandra Bošković borbe -54 kadet, Jovana Ćeho borbe +59 junior, Marko Simić borbe -63 kadet.
Srebrene medalje: Milan Beribaka borbe -84 senior, Teodora Perić kate 3 novo kadet, Ana Trapara borbe +59.
Bronzane medalje: Tadić Nina kate 3 novo kadet, Ana Todorović borbe -42 kadet, Nikola Milinković borbe – 76 junior, Igor Nedeljković borbe – 76 junior, Sara Todorović borbe + 54 kadet, Milica Simić borbe – 59 junior, Vuk Ćeho borbe – 70 kadet i Srete Pržulj borbe -68 junior.

Za ekipu Igmana nastupala su 4 takmičara i osvojili su isto toliko medalja. U konkurenciji kadeta zlatom se okitio Nikola Lubura, dok je Njegoslava Vasiljević bila druga. Srebro su još osvojili junior Milan Telebak i senior Nemanja Nešković.

Karate klub Romaniju je predstavljalo 19 takmičara, a osvojili su 22 medalje, od čega 6 zlatnih, 8 srebrnih i 8 bronzanih.

Zlatne: Marko Jugović, Jelena Jugović, Ivana Šuko, Violeta Kovačević, Tijana Pljevančić i Nikola Fuštar.
Srebrene: Darja Poluga, Saša Rajić, Jelene Jugović, Vojin Karišik, Mateja Bogdanović, Saša Trifković, Marko Jugović i Petar Furtula.
Bronzane: Ognjen Karišik, Milica Popović (dvije), Violeta Kovačević, Njegoš Petrović, Ivana Šuko, Vojin Karišik i Nikola Klačar.