У борби за опстанак, велика побједа Паљана, савладан шампион „Радник“

0

У склопу претпосљедњег, 33. кола првенства Прве лиге, фудбалери „Романије“ данас на домаћем терену савладали су овосезонског шампиона Републике Српске екипу „Радника“ из Бијељине са 2:1 (1:0).

Паљани су тако уписали велику побједу за опстанак и математички су избјегли зону испадања али ће у посљедњем колу тражити бодове да избјегну и бараж.

Домаћини су сјајно ушли у меч, голом у 7. минуту Сампсон Боампонга дошли су до предности 1:0 али су Семберци у другом полувремену, тачније у 66. минуту, поготком Андрије Јањића вратили надметање на почетак.

Ипак, шест минута прије краја меча Борислав Цицовић из пенала погађа за 2:1 и тако доноси велико славље домаћину.

„Романија“ је играла у саставу: Младен Лучић, капитен Александар Косорић, Хамза Хоџић (од 90. Денис Богучанин), Лазар Бабић, Богдан Симанић, Марко Радосављевић, Борислав Цицовић, Сампсон Боампонг Вирекоу (од 87. Страхиња Пекић), Матеја Додиг, Харис Ризвановић, Андреј Цвјетановић (од 73. Лука Радовић).

У протоколу су били Младен Милошевић и Милан Тробок.