Trideset gledalaca posmatralo susret između Romanije i Jedinstva

0

Lošu i nervoznu fudbalsku predstavu na otvaranju sezone Druge lige RS grupa Istok na Palama je posmatralo svega 30 gledalaca. Kriza u klubu i ispadanje u Drugu ligu RS se odrazilo i na interesovanje. Romanija i Jedinstvo iz Brodca su remizirali 1:1 (0:1) i igrali koliko im je teren dozvoljavao. Gosti i domaći su imali dosta prilika, ali Romanijina nespremnost i loš prilaz utakmici izazvan teškim stanjem u klubu su odnijeli bodove sa Pala.

Greške odbrane su lako stvarale šanse protivničkim igračima na jednoj, ali i na drugoj strani. Gosti su poveli nakon nonšalantne igre Romanije pri organizaciji napada u 15. minutu. Romanija je do kraja utakmice pokušavala koliko im je fizička sprema dozvoljavala da nešto napravi u napadu. Svježinu su unijeli rezervisti, ali je pogodak došao tek u 80. minutu. Strijelac je bio Nikola Blagojević.

Teška situacija za Romaniju i paljanski fudbal uopšte. Nije gore nego što je bilo, ali je dotaklo dno.