Tri nove pobjede odbojkaša

0

Odbojkašice „Jahorine“ u sali OŠ „Mokro“ u sedmom kolu Premijer odbojkaške lige BiH, poslije uzbudljive igre pobijedile su OK „Kulu“ iz Gradačca sa 3:2 (22:25, 25:22, 19:25, 19:25, 15:13). Zbir osvojenih poena 106:104 govori da je utakmica bila izjednačena i uzbudljiva. Naše odbojkašice pokazale su veliku upornost i želju za pobjedom, stižući dva puta vođstvo gošći, a u petom odlučijućem setu odigrale su najbolje i u neizvijesnoj završnici riješile set u svoju korist sa 15:13, za konačnih 3:2 i zasluženu pobjedu.

U sljedećem kolu (28.11) naše odbojkašice igraju u Sarajevu sa OK „Imzit Dobrinja“.

U drugoj utakmici odbojkaškog programa koja je odigrana u Mokrom naša ekipa „Studenta“ je očekivano i sasluženo pobjedila odbojkaše „Ljubinja“ sa 3:1 (25:21, 25:19, 17:25 i 25:19). U pobjedničkoj ekipi zapaženi su bili:kapiten Marko Tadić, Srđan Furtula, požrtvovani „libero“ Nenad Pelemiš i „tehničar“ Mima Vasiljević. Posebno raspoložen za igru je bio reprezentativni „srednjak“ i iznenadno pojačanje „Studenta“ Dalibor Mičić.

U sljedećem, osmom kolu (28.novembra) naši odbojkaši igraju u Odžaku sa OK „Napredak“.

U derbiju osmog kola Prve lige RS – Istok, OK „Mokro“ se revanširalo za poraz iz prvog dijela prvenstva i zasluženo pobijedilo OK „Drinu“ iz Zvornika sa 3:1. U sljedćoj utakmici naši „Mokrani“ igraju utakmicu „godine“ u Loparama sa odbojkašima „Majevice“ za mjesto koje vodi u ligu doigravanja za prvaka Srpske, što bi bio zapažen uspjeh za ovaj mladi odbojkaški kolektiv.