Тежак пораз Паљана

2

У склопу 10. кола Прве лиге Републике Српске, данас у Лакташима истоимена екипа убједљиво је савладала фудбелере „Романије“ са 7:1 (2:0).Домаћини су сјајно ушли у меч, голом Бојана Марковића стекли су предност 1:0 у 4. минуту, а у 30. Вук Тешић погађа за 2:0 и са тим разултатом отишло се на одмор.

У другом полувремену виђена је голеада, шест погодака, пет у мрежи Паљана, а једном се тресла „канапа“ домаћина.

У 63. минуту игре Дејан Ђерић постиже аутогол, а непуни минут касније другим голом Бојана Марковића домаћини иду на + 4. Паљани су смањили на 4:1 преко Марка Благојевића у 79. минуту. У финишу меча, тачније од 82. до 87. минута, слиједе још три гола фудбалера „Лакташа“, погађали су Огњен Шкорић у 82. минуту , Сергеј Ђапа у 85. и у 87. за коначних 7:1 Џафо Хаџић.

Тако су изабраници тренера Милана Гутовића уз двије побједе уписали и осми овосезонски пораз, те послије одиграних 10 утакмица и са шест освојених бодова налазе се на претпосљедњем, 17. мјесту лигашке табеле.

Наредног викенда фудбалери „Романије“ дочекаће екипу БСК-а из Бања Луке.

Паљани су играли у саставу: капитен Младен Лучић, Дејан Ђерић, Страхиња Пекић (од 53. Андреј Цвјетановић), Марко Вуковић, Немања Лукић (од 53. Елдар Башовић), Борислав Цицовић, Милутин Торбица, Марко Благојевић, Музафер Ивковић, Огњен Радовић (од 66. Богдан Симанић), Сретен Милошевић (од 61. Борислав Отовић).