Studenti za malo skinuli skalp Kaknju

0

U 17. kolu Premijer lige BiH odbojkaši Studenta poraženi su od Kaknja, razultatom 2:3, a zbog odustajanja od daljeg takmičenja ekipe „Mladosti“ iz Sarajeva naše „Jahorinke“ su službenim razultatom 3:0, došle do nivih bodova.

Poslije pet setova „Studenti“ pali protiv „Kaknja

U 17. kolu elitnog takmičenja u odbojci naši Studenti dočekali su lidera na tabeli, aktuelne i višestruke prvake, odbojkaše iz Kaknja. Poslije mnogo uzbuđenja, neizvijesnosti, odigranih pet setova, gdje su odlučivale nijanse, slavili su gosti razultatom 2:3.

Izabranici trenera Vladana Savića izvaredno su otvorili meč. Raznovrsnim napadom, čvrstom igrom na mreži, dobrom odbranom i prepoznatljivom borbenošću iznenadili su goste, riješivši  prva dva seta 25:20, 25:21 u svoju korist i poveli sa 2:0.

U nastavku utakmice domaći nisu uspjeli zadržati tempo i visok nivo igre. „Cementari“ dolaze do daha, pokazuju snagu i kvalitet pa tri naredna seta rješavaju u svoju korist 25:13, 25:20, 15:13 i prave potpuni preokret za konačnih 2:3 u svoju korist. Najviše uzbuđenja je viđeno u zadnjem dijelu igre. Nakom teške borbe za svaki poen u petom odlučujućem setu u neizvijesnoj i uzbudljivoj završnici gosti se bolje snalaze i veći dio bodovnog kolača odlazi  u Kakanj.

U redovoma domaćina ruku je „naštimao“ i izvaredno odigrao „korektor“ Marko Dejanović koji je pored svog imena upisao 25 poena. Podršku je ima  i od raspoloženih Milana Matovića i Predraga Košarca. Zapažen je bio i „dizač“ u redovima domaćina Dušan-Banjo Perišić, a  pouzdanost u odbrani iskazao je i „libero“ Bojan Aleksić.

Kod gostiju igrom su prednjačili: Armin Mustedanović, Milenko Dangubić, Vladan Čeremiđžić i Azur Eminović.

Meč je trajao jedan sat i pedeset minuta.

U zadnjem 18. kolu, koje se igra 24. marta, odbojkaši Studenta igraju u Bijeljini sa Radnikom.

Sala OŠ Mokro
Gledalaca 100

Prvi sudija:    Darko Krunić / Ljubinje
Drugi sudija: Adnam Muzur / Zenica

OK STUDENT  –  OK KAKANJ  2:3 /25:20, 5:21, 13:25, 20:25, 13:15/

Student: Milan Boršner, Miloš Janković, Milan Matović, kapiten Dušan Perišć, Predrag Košarac, Damjan Čvoro, libero Bojan Aleksić, Srđan Furtula, Ognjen Veselinović, Bojan Tomić, Marko Dejanović, Predrag Močević, Treneri: Vladan Savić, Dragoslav – Gaja Savić

Kakanj: Vladan Čeremiđžić, Danilo Ružić-Ruža, Muriz Krivokapa, Armin Mustedanović, Azur Eminović, Esad Đakovac, Sejdin Mustafić, kapiten Almir Aganović, Adnan Bjelopoljak, Milenko Dangubić, libero Blagoj Ginov, Trener: Nenad Kovačević

„Jahorini“ bodovi bez borbe

U 17. kolu Premijer lige BiH naše Jahorinke su došle do novih bodova. Zbog odustajanja od takmičenja odbojkašica „Mladosti“ iz Sarajeva utakmica je registrovana službenim razultatom 3:0 za našu ekipu. U ostalim utakmicama postignuti su sljedeći razultati. HE na Drini očekivano je pobijedila u Bileći 3:0, Gacko je slavilo u Bjeljini razultatom 3:0. U derbiju kola Jedinstvo je bilo nemilosrdno prema Kuli 3:0, a domača Modriča je poražena od odbojkašica iz Bihaća sa 3:0.

Naše odbojkašice18. kolo igraju u subotu 24. marta u 19 sati protiv odbojkašica Radnika iz Bjeljine. U ostalim utakmicama  igraju: HE na Drini – Modriča, Bihać – Jedinstvo,​​​​​ Gacko – Hercegovac, a slododna je Kula Gradačac.