Sokolačkim bokserima dva zlata na turniru „Velikani Slavije“

0

SOKOLAC – Bokseri sokolačkog „Glasinca“ Luka Veljović i Rajko Tomović osvojili su danas zlatne medalje na Međunarodnom memorijalnom bokserskom turniru „Velikani Slavije“ u Banjaluci.

Trener ovog Bokserskog kluba Predrag Bartula rekao je Srni da se Luka Veljović izborio za zlatnu medalju u kategoriji seniori 60 kilograma u meču sa reprezentativcem Austrije Lukom Mikšteterom /Luca Mikstetter/, a Rajko Tomović u kategoriji mladi 60 kilograma pobijedivši u finalu reprezentativca Srbije Slobodana Mitrovića.

On je naveo da je „Glasinac“ pojedinačno bio najuspješniji klub jer je jedini sa osvojene dvije zlatne medalje.

Bartula je naglasio da su oba sokolačka boksera imala dobre nastupe i da su oduševili učesnike na ovom turniru.

Bokserski klub „Glasinac“ osnovan je na Sokocu 2012. godine.

Na 18. Međunarodnom memorijalnom bokserskom turniru „Velikani Slavije“ u Banjaluci učestvovali su bokseri iz Srbije, Slovenije, Crne Gore, Austrije, NJemačke, Hrvatske, Švedske i Republike Srpske, BiH.