Sokočani osvojili 26 medalja

0

SOKOLAC – Sokolački sportisti osvojili su ukupno 26 medalja na 57. Međuopštinskim omladinskim sportskim igrama /MOSI/ u Novoj Varoši i zauzeli peto mjesto u generalnom plasmanu, rekla je Srni rukovodilac sportske ekipe opštine Sokoca Vera Mijatović.

Mijatovićeva je rekla da je zahvaljujući rezultatima sokolačkih sportiskinja u svim disciplinama u sveukupnom plasmanu za žene opština Sokolac zauzela prvo mjesto, a pehar je preuzela atletičarka Sara Lučić.

Ona je čestitala ovim uspješnim sportistima, koji su bili najbrojnija ekipa i ostvarili najbolje rezultate od ekipa iz Republike Srpske.

Sokolački atletičari osvojili pet medalja, tri u muškoj i dvije u ženskoj konkurenciji.

Aleksandru Lučiću u bacanju koplja pripala je srebrna medalja. Bronzane medalje osvojili su Ratko Đurović u bacanju koplja i Marko Lubarda u bacanju diska.

Sokočanka Sara Lučić osvojila je zlatnu medalju u skoku uvis, a njena sugrađanka Anđela Kovačević srebrnu u bacanju koplja.

Dvije zlatne medalje iz Nove Varoši ponijela je Viktorija Kraljević u disciplinama – borbe apsolutna kategorija i borbe pojedinačno do 68 kilograma, a zlatna je pripala i Isidori Borovčanin u katama pojedinačno.

Srebrna medalja je dodijeljena Viktoriji Kraljević i Kristini Borovčanin u disciplini borbe ekipno za žene, takođe, članovima ekipe karatista sa Sokoca.

U kolektivnim sportovima srebrnu medalju osvojila je ekipa odbojkašica sa Sokoca, a dvije zlatne planinari u muškoj i ženskoj konkurenciji.

Na 57. PARA MOSI, u takmičenju lica sa invaliditetom u Novoj Varoši, sportisti Sokoca su osvojili ukupno 14 medalja.

Momčilu Delipari pripale su dvije srebrne medalje u streljaštvu i pikadu, Draganu Šenderu zlatna medalja u pikadu, a Draženku Jankoviću bronzana u streljaštvu.

U atletskim disciplinama, trka na 100 metara, bacanju kugle i koplja u ženskoj i muškoj konkurenciji četiri takmičara sa Sokoca osvojila su 10 medalja.

Na 57. MOSI, koje su zatvorene juče, učestovalo je više od 2.000 sportista iz 31 opštine iz Srbije, Crne Gore, Republike Srpske i FBiH, a naredni domaćin ove manifestacije je Kolašin u Crnoj Gori.