„Слобода“ одбранила бод у Палама

0

Фудбалери „Романије“ и „Слободе“ из Мркоњић Града одиграли су 1:1 у 19. колу Прве лиге РС.

Прво полувријеме је било равноправно и почетак игре је припао домаћим фудбалерима па је „Романија“ голом Симанића повела у 6. минуту.

Међутим играчи „Слободе“ су преузели иницијативу и након једног контра напада фантастично је погодио Зекановић у 19. минуту.

Међутим, то није било све. У Другом полувремену се гледала допадљива игра домаћих, који нису успијевали да дођу до побједоносног поготка. „Слобода“ се повукла и чекала грешку домаћина. Једну одличну шансу промашио је Цицовић након продора по лијевој страни, док је Косорић имао прилику у судијској надокнади да убаци лопту након центаршута са лијеве стране.

На крају „само“ бод за „Романију“, која наставља борбу за останак у Првој лиги РС. У сљедећем колу, наши фудбалери гостују екипи „Рудара“ у Приједору.

„Романија“ (Пале) 1:1 (1:1) „Слобода“ (Mркоњић Град)

Стадион: СРЦ ‘ВЛАJКО ПЕТРОВИЋ’
Посјета: 200
Главни судија: Бојан Mитровић (Бијељина)
Помоћни судија 1: Слободан Mарковић (Бијељина)
Помоћни судија 2: Војо Зуровац (Невесиње)
Четврти судија: Раденко Jовић (Бијељина); Делегат: Данијел Mишељић (Невесиње); Контролор суђења: Mиомир Шиљеговић (Невесиње)

„Романија“: Младен Милошевић, Харис Ризвановић, капитен Александар Kосорић, Лазар Бабић, Богдан Симанић, Марко Радосављевић (од 71′ Марко Вуковић), Борислав Цицовић, Сампсон Боампонг Вирекох (од 87′ Денис Богучанин), Матеја Додиг, Лука Радовић (од 46′ Хамза Хоџић), Лукас Оједа Нахуел;

Резерве: Младен Лучић, Михајло Игњић, Страхиња Чворо, Страхиња Пекић, Саво Терзић, Огњен Радовић, Kим Јонгвод.

„Слобода“: Душан Травар, Лука Бобић, Синиша Лазендић, Љубиша Никодиновић, Огњен Солдат (од 75′ Данко Радић), капитен Предраг Зекановић (од 90’+3 Тимар Демар Луис), Илија Даниловић, Јуан Јосе Фонтемаци, Стефан Радаковић (од 63′ Марко Бабић), Михајло Живковић, Милан Ненад;

Резерве: Ђорђе Вуковић, Јован Радуловић,Душко Митрић, Аyнар Есхба, Владан Тодоровић, Далибор Перић.