Slavija potvrdila dobru formu

0

Fudbaleri Slavije savladali su, u nedeljnoj utakmici, na Gradskom stadionu u Lukavici ekipu Zvijezde iz Gradačca, rezultatom 1:0, i na taj način potvrdili postignute rezultate iz prva tri kola.

Pogodak za domaće postigao je Vidić u 35. minuti iz penala. Utakmica je počela minutom ćutnje u znak sjećanja na prerano preminulog prijatelja kluba i novinara Gorana Ivankovića.

Slavija bolje otvara utakmicu i stvara dvije dobre prilike za postizanje pogotka. Prvo Kokot u 20. minuti propušta dobru priliku na asistenciju Vidića, a minutu kasnije Raševićev udarac glavom zaustavlja golman Smajić. Sudija Obradović u 36. minuti pokazuje na bijelu tačku, jer je fudbaler Zvijezde Bogdanović igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Odgovornost preuzima Vidić i postiže pogodak za, ispostaviće se kasnije, konačan rezultat utakmice.

Popularni „Sokolovi“ u drugo poluvrijeme ulaze agresivnije i stvaraju nekoliko dobrih prilika. U 54. minuti Dejan Rašević makazicama šutira ali bez uspjeha. Već u narednom napadu Mamićev udarac glavom završava pored gola. Isti igrač u 59. miniti šutira sa osamnaest metara ali nema promjene rezultata. Pobjeda je mogla biti ubjedljivija da Smajić nije zaustavio udarce Kokota u 65. i Mamića u 73. minuti. Gosti su zaprijetili tek u 90. minuti preko rezerviste Pilavdžića, ali njegov udarac zaustavlja Dujković.

Šef stručnog štaba Slavije Vlado Čapljić izrazio je zadovoljstvo postignutim rezultatom njegovih izabranika i istakao da se nada da će biti još prilike za slavlje.

– Zadovoljan sam pristupom i igrom svih igrača i ostvarena je veoma važna pobjeda, koja predstavlja podrstrijeh za sledeću utakmicu“, rekao je Čapljić i dodao da je ovo pobjeda podjednako svih 25 igrača koji su na raspolaganju, jer su se cijelu sedmicu naporno pripremali za ovu utakmicu.

„Sokolovi“ u subotu gostuju Željezničaru, dok će fudbaleri Zvijezde iz Gradačca prve bodove tražiti na domaćem terenu protiv Zrinjskog.

SLAVIJA – ZVIJEZDA GRADAČAC 1:0 (1:0)

Strijelac: Vidić u 35. minutu iz jedanaesterca. Stadion: SRC Slavija. Gledalaca: 700. Sudija:  Darko Obradović (Stolac).