Sjajna pobjeda Slavije u Mostaru!

0

Fudbaleri Slavije iz Istočnog Sarajeva deklasirali su Velež u ‘Vrapčićima’ sa 3:0 u 14. kolu Premijer lige BiH. „Sokolovima“ je posao olakšao Samir Merzić, koji su u 20. minutu zaradio crveni karton. Tim Vlade Čapljića u drugom poluvremenu iskoristio je brojčanu prednosti, postigao tri gola i sasvim zasluženo odnio cijeli plijen iz Mostara. Slavija je povela u 50. minutu kada je mrežu Mostaraca pogodio Dejan Rašević. Na 2:0 povisio je Marko Perišić petnaestak minuta kasnije, da bi konačan rezultat devet minuta prije kraja meča postavio Radosav Aleksić. Slavija se ovom pobjedom popela na diobu trećeg mjesta sa Širokim Brijegom i Olimpikom. Sve tri kluba imaju po 25 bodova.

U derbiju kola Leotar je poražen na „Policama“ od Željezničara 0:2. Tim Vladimira Gaćinovića nije imao načina da zadrži fudbalere aktuelnog šampiona, pa su sarajevski „plavi“ odnijeli sva tri boda iz Trebinja. Željezničar je poveo u 37. minutu golom Eldina Adilovića, a Samir Bekrić riješio je meč u 50. minutu.

Borac je na „Piroti“ protiv Travnika stigao do boda. Domaći su poveli golom Nebojše Popovića početkom drugog poluvremena, da bi u 71. minutu ostali bez isključenog Nihada Ribića, koji je teren morao da napusti zbog dva žuta kartona. Tim Slobodana Starčevića do kraja je preko Vedrana Kantara uspio da stigne do izjednačenja, ali Banjalučani nisu imali snage za potpuni preokret.

Na gostovanju Olimpiku Radnik nije uspio da izbjegne poraz. „Vukovi“ su slavili minimalnim rezultatom 1:0, a jedini gol na utakmici djelo je Veldina Muharemovića u 43. minutu.

Sutra od 13.00 časova Rudar Prijedor gostuje u Gabeli ekipi GOŠK-a.