Sjajan rezultat Žane Novaković u Sočiju

0

Skijašica iz Republike Srpske, naša Paljanka Žana Novaković plasirala se među 30 najboljih skijašica u slalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju i zauzela odličnu 26. poziciju.

U slalomskoj trci koja je održana juče, Žana je startovala sa 59. pozicije i nakon prve vožnje zauzela 35. poziciju sa zaostatkom +7.17 za vodećom.

Drugu vožnju koja je vožena sinoć u 17.15 časova po našem vremenu Novakovićeva je popravila rezultat za više od dvije sekunde +5.09 i plasirala se na visoku 26. poziciju sa vremenom 1:55.99! Za zlatnom Amerikankom Šifrin 1:44.54, Žana je zaostala +11.45.

Drugo i treće mjesto je pripalo Austrijankama Šild +0.53 i Zetel +0.81. Od prijavljenih 88 skijašica trku je na kraju završilo 49 takmičarki.

Danas u slalomu startuje naš Marko Rudić i Igor Lajkert.