ŠF Piksi u posjeti Crvenoj Zvezdi (foto)

0

Najmlađi članovi ŠF „Piksi“ 2000. i 2001. godišta posjetili su Fudbalski klub Crvena Zvezda. Dječaci iz Mokrog, Podgraba i sa Pala, u Beogradu su posjetili Marakanu, Zvezdin muzej i odigrali dvije prijateljske utakmice. „Piksijevce“ je u Beogradu pozdravio i Ognjen Koroman, a prijateljskim utakmicama su prisustvovale zvezdine legende kao što su Vladica Popović i Stevan Stojanović. Utiske iz Beograda svakako su popravile dobre partije „Piksijevih“ klinaca protiv vršnjaka „Crvene Zvezde“, što je velika nagrada i potvrda dobrog rada u ŠF „Piksi“. 2000. godišta su odigrala odličnu utakmicu, nadigravši C.Zvezdu u nekoliko perioda utakmice. Kod rezultata 3:3, „Piksijevci“ dva puta pogađaju prečku, što ih sprečava da na odmor odu sa prednošću. Utakmica se na kraju završila zasluženom pobjedom C.Zvezde od 7:3, ali naši klinci su ostavili odličan utisak. Još snažniji utisak je ostavila mlađa generacija 2001. koja je istina izgubila sa 8:3, ali je odigrala jednu ravnopravnu utakmicu i pokazala još više raskošnog talenta.

Veliki problem za „Piksijevce“ je bio i teren sa martinelama, ali i činjenica da se utakmica igrala 2×30 minuta, što je za 20 minuta više nego što „Piksi“ igra na turinirima u BiH i Hrvatskoj. Igre „Piksija“ svakako raduju, ali prava svrha dolaska je svakako prijateljstvo i saradnja koju ŠF „Piksi“ ima sa „C.Zvezdom“. Vjerujemo da će ovo gostovanje Beogradu biti veliki podstreh za našu djecu u budućnosti. Zvazdi hvala na gostoprimstvu, a na kraju svakako još jednom treba pomenuti dobar rad ŠF „Piksi“ i ŠF „Olimp“ koje su svojoj djeci otvorile mogućnost da odmjere snage sa velikim klubovima kao što su Zvezda i Partizan.