Rukometaši Mladosti prejaki za Paljane

0

Rukometaši RK Pale su u 8. kolu Prve lige RS u rukometu poraženi od ekipe Mladosti iz Banjaluke rezultatom 22:28 (14:14).

Ekipa koju sa klupe predvodi nekadašnji as banjalučkog Borca Rade Unčanin je povezala redove u drugom poluvremenu i nadigrala našu ekipu. Naši momci su odigrali sjajno prvo poluvrijeme, protiv vjerovatno najbolje rukometne ekipe koja je do sada nastupila u Pekiju.

Tri minuta pred kraj prvog poluvremena, naši igrači su imali tri gola prednosti, međutim Mladost, zahvaljujući iskustvu, stiže rezultat i na odmor se odlazi sa rezultatom 14:14.

U nastavku utakmice se bolje snalaze gosti. Naša ekipa promašuje nekoliko zicera i četiri sedmerca, od kojih je jedan realizovan tek nakon odbijene lopte. Loša igra u odbrani u drugom poluvremenu je bila presudna. Dobro uigrana ekipa Mladosti koristi „rastrzanost“ domaćina, koji pokušava nadoknaditi dva gola zaostatka i sigurnom igrom privodi susret kraju sa visokih šest golova razlike.

Svi naši igrači su zaslužili pohvale za borbenost. Naša ekipa nakon osam kola, ima četiri pobjede i četiri poraza.

{yoogallery src=[/images/stories/reportaze/rk-pale-rk-mladost-bl-nov-2013/] width=[54] height=[54] title=[RK Pale – RK Mladost BL] style=[lightbox] effect=[fade] spotlight=[1] prefix=[thumb54_] thumb_cache_dir=[thumbs54] thumb_cache_time=[1440] load_lightbox=[1] thumb=[plain] rel=[lightbox[mygallery]] load_lightbox=[1] resize=[1] order=[asc] count=[50]}

RK Pale – RK Mladost BL 22:28 (14:14)