Rudo „otkinulo“ bod u Palama

0

Fudbaleri Rudog su u nedjelju 12.05.2013. u 17. kolu Regionalne lige – grupa jug „otkinuli“ bod u Palama 2:2 (1:0) i na taj način zakomplikovali situaciju na tabeli.

U fer i sportskoj utakmici, naši fudbaleri su prosuli prednost od 2:0 i nonšalantnim ponašanjem pojedinih igrača doveli svoj plasman u Drugu ligu u pitanje.

Naša ekipa je rano povela golom Terzića i to je praktično bilo sve što smo vidjeli u prvom poluvremenu. U drugom dijelu gledamo mnogo interesantniju utakmicu. Romanija do drugog gola pravi nekoliko polu šansi. U 63. minutu sjajni Erić, proigrava sjajnog Šarovića koji sigurno posprema loptu u dalji ugao za 2:0. Nakon prednosti od 2:0 Romaniju karakteriše neozbiljost na terenu, pa nakon jednog prekida u 73. minutu Bjelić glavom od prečku smanjuje rezultat.

U nastavku Romanija može vratiti prednost, ali neozbiljan je Škipina u 2-3 navrata. Nekoliko minuta prije izjednačenja, čist penal za Romaniju nad rezervistom Zečevićem, međutim Pejić ne svira ništa. Kazna stiže u 81. minutu. Direktnim udarcem iz indirekta, evrogol kakav se rijetko viđa na našim terenima, postiže Janićijević, skida dres i dobija drugi žuti karton. U nastavku Romanija pokušava u 2-3 navrata glavom, ali siguran je gostujući golman Mojsilović.

Na kraju podjela bodova i prokockana dva boda prednosti. Romanija više nema prava na kiks, jer je Velež sa dvije pobjede protiv Hercegovca poravnao bodovni soldo i samo dvije pobjede Romaniju vode u Drugu ligu.

{yoogallery src=[/images/stories/reportaze/fk-romanija-fk-rudo-maj-2013/] width=[54] height=[54] title=[FK Romanija – FK Rudo] style=[lightbox] effect=[fade] spotlight=[1] prefix=[thumb54_] thumb_cache_dir=[thumbs54] thumb_cache_time=[1440] load_lightbox=[1] thumb=[plain] rel=[lightbox[mygallery]] load_lightbox=[1] resize=[1] order=[asc] count=[50]}

FK Romanija – FK Rudo 2:2 (1:0)

SC Vlajko Petrović
Gledalaca: 100
Sudije: Pejić, Došlo, Vukojičić; Delegat: Damjanović

Strijelci: 3. Terzić 1:0; 63. Šarović 2:0; 73. Bjelić P. 2:1; 81. Janićijević 2:2;

Žuti kartoni: Šarović (Romanija); Bjelić P, Gardović (Rudo)
Crveni kartoni: Janićijević (Rudo)

FK Romanija: Lučić, Šarović, Janković, Šehovac, Terzić, Zeković N, Kovačević, Đapić (46. Jakovljević), Blagojević (57. Kuzman), Škipina (71. Zeković Ž), Erić; Trener: Sretko Vuksanović

FK Rudo: Mojsilović, Gardović (87. Novaković), Tomić, Jeličić, Bjelić P, Janićijević, Bradonjić, Jovanović, Mikovica, Bjelić S,  Miljčević (62. Bogdanović); Trener: Bradonjić Željko