Fudbaleri Romanije su još jednom dokazali da ove sezone igraju najbolji fudbal u drugoligaškom istoku!

Ove nedjelje na stadionu SC Vlajko Petrović u derbiju kola ugostili su Jedinstvo iz Brodca i slavili visokim rezultatom 5:0 (1:0).

Ova pobjeda za naše fudbalere znači ostanak na prvoj poziciji pred posljednje kolo u kojem će naša ekipa gostovati u Bileći ekipi Hercegovca. Za siguran plasman, biće dovoljan i jedan bod. Međutim, prema prikazanoj igri ove sezone, naša ekipa ne treba gledati na kalkulacije.

Glavni rival u borbi za plasman u viši rang Velež iz Nevesinja je u gostima savladao Mladost iz Rogatice rezultatom 3:5, pa će posljednje kolo odlučivati o putniku u viši rang. U posljednjem kolu Velež će ugostiti ekipu Ilićke iz Brčkog.

Bilo kako bilo, fudbaleri Romanije su sjajnim igrama ove sezone vratili publiku na tribine, pa je danas derbi kola pratilo oko 1000 gledalaca, uprkos kiši.

Ova sezona je zasigurno pokazatelj u kojem se sport, a naročito fudbal u Palama zaslužuju kretati.

Prvi pogodak na utakmici postigao je štoper Romanije Čvoro iz penala u 45. minutu. Nakon jedne brze akcije po desnoj strani, domaći igrač je igrao rukom u šesnaestercu.

Na 2:0 je povisio Blagojević u 61. minutu nakon dobrog pasa u prostor i izlaska pred gol Đorđića. Treći gol djelo je Bogdana Simanića samo 2 minuta kasnije, nakon slične akcije.

Na 4:0 je povisio u 70. minutu ponovo jedan od najboljih strelaca lige, iskusni Marko Blagojević.

Tačku na utakmicu u samom finišu postavio je mladi rezervista Petar Blagojević, koji je na lijevoj strani oduzeo loptu, a zatim nanizao odbrambene fudbalere gostiju i loptu plasirao u mrežu.

Mrlju na utakmicu je bacilo bespotrebno koškanje fudbalera pri rezultatu 4:0, nakon čega je isključen jedan od najboljih pojedinaca utakmice i motor Romanije – Marko Maljukan. Iz suparničke ekipe je isključen Dejan Vučić.

Sudijska trojka iz Doboja Todić, Lazić, Gligorić je dobro obavila posao.

FK Romanija: Lučić, Jovanović, Koroman, Čvoro, Elek, Maljukan (73. crveni karton), Simanić (75. Stupar), Lukić (87. Trobok), Cicović, M. Blagojević (85. P. Blagojević), Košarac (87. Motika)

FK Jedinstvo: Đorđić, Lukić, Gvozdenac, Stevanović, Račanović, Vučić (73. crveni karton), Ružičić, Vasilić (66. Šikuljak), Dukić, Krsmanović, Mitrović (75. Jevtić)