Фудбалери „Романије“ су у 23. колу Прве лиге Републике Српске у суботу на Палама дочекали екипу „Козаре“ из Градишке и савладали је резултатом 2:1 (0:1).

Током цијелог меча домаћин је доминирао, али није успијевао да створи значајније прилике. Гости су повели голом Петковића у 20. минуту након једног од ријетких излета пред гол домаћина.

То је код домаћих фудбалера унијело више нервозе и притиска па је недостајало мирноће у завршном пасу и центаршутевима.

„Романија“ је пред крај првог полувремена имала прилику да изједначи, након игре руком у шеснаестерцу. Пенал Симанићу је одбранио одлични голман Глисић.

У наставку, наши фудбалери изједначују након корнера са десне стране. У скоку се сналази Страхиња Пекић и „поравнава“ резултат.

До другог гола, наши фудбалери праве велики притисак на госте. Промашују лопте у неким изгледнијим ситуацијама. Најбољу шансу на утакмици пропушта Радосављевић, чији шут са 11 метара од блока одлази тик уз стативу. Одличну шансу да поново поведу су имали и гости, када се након корнера, на другој стативи не сналази Илић.

У 77. минуту по десној страни пробија Симанић и након старта са леђа, судија Бокић показује на бијелу тачку. Овога пута је прецизан Аргентинац у редовима „Романија“ Лукас Оједа Наџуел.

До краја утакмице, гости су покушавали да се врате и дугим лоптама угрозе гол „Романије“, али без успијеха.

На крају, важна три бода за нашу екипу у борби за опстанак. Тренутно се налазе на 13. мјесту лигашке табеле, а у сљедећем колу путују у госте „Борцу“ у Козарску Дубицу.

ФК „Романија“ (Пале) 2:1 (0:1) ФК „Козара“ (Градишка)

Стријелци: 20. Владимир Петковић („Козара“), 49. Страхиња Пекић и 77. Лукас Оједа Нахуел („Романија“)

ФК „Романија“: 31 Mладен Mилошевић (Г), 2 Харис Ризвановић, 5 Александар Косорић (K), 6 Страхиња Пекић, 7 Хамза Хоџић, 8 Лазар Бабић, 9 Богдан Симанић, 10 Mарко Радосављевић, 11 Борислав Цицовић, 14 Огњен Радовић, 30 Луцас Оједа Нахуел; Резервни играчи: 1 Mладен Лучић (Г), 3 Mилош Короман, 4 Саво Терзић, 15 Mатеја Додиг, 16 Mихајло Игњић, 17 Лука Радовић, 22 Ким Jонгву, 66 Сампсон Боампонг Вирекоу, 99 Mарсел Mаце;

ФК „Козара“: 55 Павле Глисић (Г), 2 Игњатија Сарајлиц, 5 Перо Тешић, 8 Владимир Петковић, 9 Mаринко Растока, 10 Данило Илић, 11 Србољуб Jандрић (K), 13 Амар Делић, 15 Mиодраг Рудан, 16 Mухамед Дивјан, 99 Дејан Глишић; Резервни играчи: 1 Лука Качавенда (Г), 3 Живко Бубић, 6 Андреј Mодић, 14 Казухиро Такахаши, 18 Ђорђе Вељкић, 20 Адмир Садиковић, 21 Александар Поповић, 91 Срђан Беук.

Главни судија: Стефан Бокић (Билећа)
Помоћни судија 1: Страхиња Вуковић (Требиње)
Помоћни судија 2: Слободан Вукосав (Требиње)
Четврти судија: Mилан Кукрика (Требиње)