Romanija – Proleter 0:0

0

Fudbaleri Romanije u premijeri Prve lige RS pred svojom publikom, na Palama nisu uspjeli savladati odličnu ekipu Proletera iz Teslića, rezultat je nakon 90 minuta bio 0:0. Borbenu igru i jedne i druge ekipe je pratilo oko 500 gledalaca u organizaciji meča kakav Paljani nisu vidjeli do sada. Na početku meča našoj ekipi je uručen pehar prvaka Druge lige – istok, što je pobralo aplauze omanje navijačke grupice Paljana koja je tokom cijelog meča bodrila našu ekipu. Interesantno da je ulaznica za utakmicu koštala 3 KM, a na poluvremenu je organizovana nagradna igra. Ovo će i u narednom periodu biti praksa na utakmicama FK Romanija.

Igrači su na teren izašli motivisani do krajnjih granica, a vjetar u leđa im je davala fudbalska atmosfera na stadionu u Palama. Sve je bilo spremno za prvu pobjedu u Prvoj ligi Republike Srpske, ali se na terenu ispriječila odlična ekipa Proletera iz Teslića, koja je uspjela odoliti napadima naše ekipe.

Naša ekipa kreće silovito, odlične dvije šanse na samom početku propušta Neđo Šuka. U 35. minutu Proleter je imao odličnu šansu da povede, ali je nakon udarca glavom, Babović odlično intervenisao. Igralo se uglavnom na sredini terena, sa blagom inicijativom naše ekipa, koja je do kraja prvog poluvremena imala jednu odličnu priliku, ali je zakasnio Blagojević Marko. U drugom poluvremenu igrači Proletera svjesno prepuštaju sredinu terena našoj ekipi i šansu traže u kontra napadima. Roma je imala nekoliko polu prilika iz prekida, ali nije uspjela postići pogodak. Najbolju šansu na utakmici imao je zadnji vezni Romanije, Mazić koji sa samo 3-4 metra promašuje gol. Do kraja naši fudbaleri napadaju, ali iskusna ekipa Proletera odlično igra u fazi odbrane i otklanja svu opasnost.

Nažalost ponovo je kao i u Bijeljini nedostajalo malo sportske sreće kako bi se osvojili bitni bodovi kod kuće, ovako Roma nastavlja dalju borbu u Prvoj ligi. Sledeću subotu naši fudbaleri putuju u goste BSK-u iz Banja Luke, dok 12. septembra na Palama dočekuju Mladost iz Gacka.