Roma ispustila bod u Bijeljini

0
fk radnik

fk radnikFudbaleri Romanije nisu uspjeli osvojiti bod u Bijeljini. U četvrtoj minuti sudijske nadoknade Radnik je uspio postići treći pogodak i savladati odličnu Romaniju 3:2 (0:2). U prvom poluvremenu Roma je briljirala na terenu. Naši fudbaleri su poveli sa 2:0 golovima Neđa Šuke u 19. i 23. minuti. Do kraja poluvremena Roma je imala još nekoliko odličnih prilika da povisi rezultat, ali je bila neprecizna. U 68. i 70. minutu dosuđena su zaslužena dva penala za Radnik koji izjednačuje rezultat na 2:2. U 75. minutu odličnu priliku je imao Knežević, šutirao je sa 16 metara, ali lopta prolazi tik pored desne stative. I onda u sudijskoj nadoknadi, kada je malo ko očekivao, Roma prima pogodak iz kornera, za veliko slavlje domaćih navijača.

Na ovom meču naša ekipa je dobila čak 7 žutih kartona, a Radnik dva.

Poraz u zadnjem minutu sigurno boli, ali naša ekipa je pokazala da može i da ima kvalitet da se nosi sa najkvalitetnijim ekipama Republike Srpske. U subotu Roma na Palama dočekuje jednu od najboljih ekipa u prventsvu, na Pale dolazi Proleter iz Teslića. Utakmica se igra u subotu 22.08. u 17 časova.

RADNIK – ROMANIJA 3:2 (0:2)

Strijelci: 1:0 Šuka (19), 2:0 Šuka (23), 2:1 Takovac (penal, 60), 2:2 Takovac (penal, 64), 3:2 Pavić (90), stadion: Gradski, gledalaca: 500, sudija: Velimir Drinić (Modriča) 8, pomoćnici: Bojan Maksimović i Stojan Stefanović (obojica iz Modriče), delegat: Milovan Vuković (Gradiška), žuti kartoni: Gašević, Milutinović (Radnik), Babović, Novaković, Tasić, Živković. Mazić, Pajević, Mičić (Romanija)

Igrač utakmice: Cvijetin Pavić (Radnik) 7,5

Radnik: Đorđić 6, Mirković 5 (od 45. Đurić 7), Ostojić 6, Takovac 6, Sapanjoš 6, Jokić 5 (od 70. Vasić -), Pavić 7,5, Gašević 6,5, Nikić 6, Milutinović 6 (od 80. Jeftić -), Vujić 6. Trener: Nikola Bala.

Romanija: Babović 6, Novaković 6, Tasić 6,5 (od 65. Blagojević N. -), Delipara 6, Živković 5 (od 60. Mičić -), Mazić 6, Pajević 5, Gutalj 6, Knežević 7, Šuka 7,5 (od 90. Erić -), Blagojević M. 6,5. Trener: Dragan Radović.