„Jahorina“ sigurna protiv „Mladosti“, „Studenti“ ponovo razočarali

0

U 8. kolu elitnog takmičeknja u odbojci, odbojkašice Jahorine u sali OŠ „Mokro“ dočekale su „Mladost“ iz Sarajeva.

Oporavdale su ulogu favorita i poslije 92 minuta igre, u sportskom i fer nadmetanju i odigrana četiri seta slavile su naše „Jahorinke“ razultatom 3:1.

„Paljanke“ loše otvaraju utakmicu. Nakon izjednačene igre, u finišu prvog seta, igračice „Mladosti“ manje griješe, sigurnije su u napadu i taj dio igre rješavaju u svoju korist razultatom 25:21 za vodstvo od 1:0.

U nastavku meča naše „Jahorinke“ su pokazale zube, snagu i kvalitet. Drugi set lagano rješavaju u svoju korist  razultatom 25:15, a u trećem „Sarajkama“ prepuštaju samo šest poena. U zadnjem dijelu igre trener domaćina Danilo Tadić daje priliku svim igračicama i u takvom odnosu snaga uspješnije su domaće igračice koje razultatom 25:17 privode meč kraju za konačnih i očekivanih 3:1.

Kreator igre „Jahorinki“ Jelena Tabaković distribuciom lopti najviše povjerenja je imala u izvaredne „srednjake“ reprezentativku Nadicu Slijepčević i Jelenu Bakmaz koje su imale podršku, kapitena Nevene Čvoro, sigurnog „korektora“ Veselinke Slijepčević i Jovane Brčkalo, a ukazanu priliku za igru iskoristila je i Milica Čvoro. Igrom u odbrani istakla se Jovana Garić „libero“ u ekipi domaćina.

Poslije odigranih pet kola i sa osvojenih jedanaest bodova naše odbojkašice zauzimaju treće mjesto na ligaškoj tabeli.

„Jahorinke“ već u subotu 26. novembra igraju u Bihaću odloženu utakmicu četvrtog kola.

Sala OŠ Mokro

Gledalaca:50

Prvi sudija :      Faruk Softić / Breza
Drugi sudija:    Ranko Grujić / Zvornik

OK JAHORINA    —   ŽOK MLADOST / 21:25,25:15,25:6,25:17/

OK Jahorina:
Kapiten Nevena Čvoro, Veselinka Slijepčević, Jovana  Bakmaz, libero Jovana Garić, Jelena Bakmaz, Jovana Brčkalo, Nadica Slijepčević, Danijela Jasika, Jovana Simović,  Tabaković Jelena, Čvoro Milica, Trener: Danilo Tadić, Đorđe Simović

ŽOK Mladost: Čerimagić, Kadrić, Ožegović, Mušanović, libero Đžabija, Zorlak, Hađžić Alisa, Sačić, Hađžić Ajla, kapiten Kolar, Gabeljić, Avdović, Trener: Dervišević Mirza

„Studenti“ blijedi u Lukavcu

U zaostalom meču, četvrtog kola, Premijer lige BiH u Lukavcu domaći odbojkaši bili su uspješniji od našeg „Studenta“ i slavili su razultatom 3:0  /25:19, 27:25, 25:20/

Poslije odigranih sedam kola i sa šest osvojenih bodova „Student“ zauzima osmo mjesto na tabeli.

U sklopu osmog kola, naši odbojkaši igraju u subtu, 26.novembra protiv aktuelnog i višestrukog prvaka ekipe Kaknja.