„Jahorina“ nastavila seriju: Pao i „Tango“

0

KMF „Jahorina“ je sinoć u SPC „Peki“ priredila iznenađenje i iz Kupa Republike Srpske poslije boljeg izvođenja penala izbacila aktuelnog osvajača KMF „Tango“.

Poslije regularnog dijela igre bilo je 2:2, a u penal seriji Sipović i Jokić promašuju penale, te „Jahorina“ slavi pobjedu ukupnim rezultatom 6:4.

Golom Miloša Košarca u sedmoj minuti „Jahorina“ je povela sa 1:0. Bio je to i rezultat prvog dijela, a onda samo dvije minute po početku drugog poluvremena Emir Sipović pogađa za 1:1.

U 30. minutu Almir Kerla dobija crveni karton, međutim nedugo zatim „Tango“ sa igračem manje postiže gol za 1:2. Strijelac je bio Slobodan Elez. Ipak, nije dugo to slavlje trajalo jer u istoj minuti Stefan Tadić izjednačava na 2:2 i rezultat utakmice.

U penal seriji za „Jahorinu“ pogađaju Tadić, Košarac, Nikola Živković i Kovačević, a za „Tango“ su sigurni bili Čampara i Tanasković.

KMF Jahorina – KMF Tango 2:2 (1:0) pen: 6:4

SPC „Peki“, Pale
Gledalaca: 100
Sudije: Bojan Pejić (Sokolac) i Milan Tadić (Pale)
Strijelci: 1:0 Košarac 7, 1:1 Sipović 22, 1:2 Elez 31, 2:2 Tadić 31
penali: Tadić, Košarac, N. Živković, Kovačević (Jahorina), Čampara, Tanasković (Tango)
Žuti kartoni: Tanasković (Tango)

JAHORINA: Pandurević, Šarović, N.Živković, Tadić, Kovačević, Vasić, Trbo, Lučić, Lisičić, P. Živković, Dubovina, Košarac

TANGO: Suković, Čampara, Sipović, Kerla, Tanasković, Zirojević, Milošević, Jokić, Mastilo, Babić, Elez