Prva pobjeda Romanije u sezoni

0

U derbiju začelja Prve lige RS na Palama je Romanija ugostila ekipu Ljubića iz Prnjavora i slavila rezultatom 3:0 (0:0). Pred oko 200 gledalaca, Roma je imala još jednog protivnika, a to je teren koji se trenutno nalazi u katastrofalnom stanju. Roma je dominirala u cijelom dijelu susreta, ali su gosti odolijevali napadima domaćina. Na odmor se otišlo bez golova što je izazvalo sumnju paljanske publike u još jedan neuspjeh. Drugo poluvrijeme je ličilo na prvo, Roma je držala loptu u nogama, ali daleko od gola Ljubića, a onda je sjevnula ljevica Aleksića sa 25 metara za veliko slavlje i nagovještaj bolje igre i rezultata. U 80. minutu rezultat na 2:0 je povisio Knežević, svojim prvim golom u novoj sezoni.

Iskoristio je loptu koju je u prostor poslao Aleksić, izašao sam pred gostujućeg golmana i lako desnom nogom pogodio dalji ugao. Kada su svi očekivali kraj susreta ponovo je bio precizan Knežević, nakon centaršuta sa desne strane. Na kraju velika tri boda za Romaniju i nadamo se dovoljan podstreh za nastavak sezone i razigravanje ekipe koja zasigurno ima kvalitet. U sljedećem kolu u subotu Romanija putuje u Gradišku na noge Kozari.