Представници Универзитета на научној конференцији у Кини

0

ИСТОЧНО САРАЈЕВО – Представници Универзитета у Источном Сарајеву учествовали су на научној конференцији Леиси у организацији Ђангсу Универзитета у Кини, која окупља стручњаке, академике и представнике индустрије из области пољопривредне механизације и паметне пољопривреде.

Циљ конференције је промоција развоја интелигентних пољопривредних технологија, рурална ревитализација и унапређење образовања у пољопривредној индустрији.

Универзитет у Источном Сарајеву на конференцији су представљали проректор за научно-истраживачки и умјетнички рад Јелена Крунић, проректор за људске и материјалне ресурсе Милија Краишник и декан Пољопривредног факултета Весна Милић.

Крунић је, заједно са другим важним званичницима, свечано покренула „Кина-БиХ Акциони план за промоцију интеграције паметне пољопривредне технологије и индустрије опреме“.

Представници Универзитета разговарали су са руководством Ђангсу Универзитета о даљим активностима у вези са Међународном заједничком лабораторијом за паметне пољопривредне технологије и опрему, која је отворена крајем марта.

Леиси конференција је међународни скуп који се сваке године одржава у организацији Универзитета Ђангсу, саопштио је Универзитет у Источном Сарајеву.

Ђангсу Универзитет спада у 300 најбољих универзитета на свијету према водећој свјетској Шангајској листи рангирања квалитета универзитета.

Универзитет у Источном Сарајеву и Универзитет Ђангсу, посредством Амбасаде БиХ у Кини, у октобру 2023. године потписали су петогодишњи споразум о сарадњи.

(www.palelive.com / Срна)

Прати тему
Обавијeсти мe о
0 Коментара
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare