Polovičan uspjeh odbojkašica i odbojkaša

0

Paljanski premijerligaši – odbojkašice „Jahorine“ i odbojkaši „Studenta“ sa polovičnim uspjehom nastupali su tokom vikenda. Naše „Jahorinke“ igrale su zaostale utakmice trećeg i četvrtog kola, ostvarile su pobjedu i poraz. „Studenti“ su poraženi u Čapljini, a odbojkaši „Mokrog“ zbog bolesti igrača nisu igrali meč devetog kola protiv „Sutjeske“ iz Foče.

Poslije drame „potopljene“ odbojkašice HE na Drini

U zaostaloj utakmici trećeg kola Premijer lige u Mokrom između naše Jahorine i odbojkašica iz Višegrada viđeno je mnogo preokreta. Poslije 137 minuta igre, pet odigranih setova, uz dosta sportske sreće slavile su Paljanke razultatom 3:2  /23:25, 25:23, 22:25, 25:19, 16:14/.

Sve naše „Jahorinke“ zaslužuju pohvale za borbenost i zalaganje, a do pobjede su stigle sjajnom igrom „srednjih blokera“ Jelene Bakmaz i reprezentativke Nadice Slijepčević. Odličnu igru u odbrani, za odbojkaške uđžbenike, demonstrirala je i „libero“ Jovana Garić, a u završnici meča sjajnu rolu odigrala je i Jovana Brčkalo.

U solidnoj i borbenoj ekipi iz Višegrada u igri su prednjačile Zagorka Milisavljević i Ivana Plečić.

„Kula“ iz Gradačca za malo osvojena

U sali OŠ „Mokro“ naše „Jahorinke“  u zaostaloj utakmici 4. kola dočekale su odbojkašice „Kule“ iz Gradačca. U sportskom nadmetanju, poslije 112 minuta velike borbe, pet odigranih setova slavile su gošće razultatom 3:2.

Ekipa iz Gradačca silovita u prva dva seta. U nastavku nadmetanja „Jahorinke“ su zaigrale na sve ili ništa, a rizik se isplatio, pa se stiglo do izjednačenja. Meč je odlučen u petom setu, a pauza je ostavila traga na igru „Paljanki“. Gošće su imale više snage, bile su odlučnije u napadu, dobro su se branile i zasluženo su triumfovale.

Sve naše igračice zaslužuju pohvale za igru, odigrale su odničnu utakmicu, dale su sve od sebe, ali su se namjerile na trenutno spremnijeg rivala. U sljedećem kolu 25. novembra „Jahorinke“ dočekuju odbojkašice „Mladosti“ iz Sarajeva.

„Studenti“ ispustili pobjedu u Čapljini

U odloženoj utakmici trećeg kola odbojkaši „Studenta“ igrali su u Čapljini i propustili su lijepu priliku da stignu do nove pobjede u prvenstvu. Domaćin je slavio razultatom 3:2.

I pored dobre igre, iskazanog htijenja, borbenosti i vodstva od 2:0, naši Paljani nisu imali pribranost, sreću da privedu utakmicu kraju. Igrači trenera Vladana Savića imali su prednost u petom odlučujućem setu od 8:4 i 12:8, a za utjehu im ostaje jedan bod i prikazana igra koju su demonstrirali na parketu dvorane u Čapljini.

Naš izvaredni kapiten i „dizač“ Dušan Perišić raznovrsnom i smjelom distribuciom lopti, znao je zbuniti domaćina, a glavna napadačka opcija su mu bili raspoloženi: Marko Dejanović, Milan Matović, Milan Boršner i posebno nadahnuti Srđan Furtula. Izvarednom igrom u odbrani iskazao se i požvrtvovani „libero“ Nenad Pelemiš, a solidno su odigrali i „srednjaci“ Predrag Košarac i Bojam Tomić koji se iskazao i na servisu.

U solidnoj ekipi domaćina  igrom su prednjačili : Sanjin Bezdrob i Milovan-Mima Vasiljević.

U sljedećem 8. kolu 26. novembra naši „Studenti“ igraju u Kaknju, a već u utorak 22. novembra igraće u Lukavcu zaostali meč četvrtog kola.

SD Čaplina
Gledalaca 200

Prvi sudija:     Darko Krunić / Ljubinje
Drugi sudija:   Ivana Gustin Bartula / Neum

HOK ČAPLJINA  –  OK STUDENT  3:2 /23:25, 16:25, 27:25, 25:22, 15:13/

HOK Čapljina: Krulj, Kozić, libero Muharemović, Čuk, Rozić, Sušac, Vasiljević, Spužević, Bezdrob, Trajanovski

OK Student: Milan Boršner, Milan Matović, kapiten Dušan-Banjo Perišić, Predrag Košarac, Bojan Aleksić, Damjan Čvoro, Srđan Furtula, Bojan Tomić, Marko Dejanović, libero Nenad Pelemiš Treneri: Vladan Savić, Gaja Savić

Odložena utakmica između „Mokrog“ i „Sutjeske“

Utakmica 9. kola Prve lige Republike Srpske grupa Istok između odbojkaša iz Mokrog i Sutjeske iz Foče odložena je zbog bolesti igrača Mokrog, za 3/4. decembar.

Našim Mokranima želimo da prepreku zvanu „Sutjeska“, savladaju, a poslije u zadnjem 10. kolu u direktnom sudaru sa ekipom iz Ljubinja odluče o plasmanu i daljem takmičenju u prvenstvu Srpske.