У викенду пред нама, почиње фудбалско првенство Рублике Српске, а паљански прволигаш „Романија“ на премијери дочекаће екипу „Дрине“ из Зворника.
Меч између фудбалера „Романије“ и „Дрине“ игра се у суботу 22. августа у Палама са почетком од 17.00 часова.
За нову сезону Паљани су 13. јула почели припреме, игране су и контролне утакмице, а током љетне паузе „Романија“ је готово промијенила цијели играчки кадар и са оптимизмом улази у првенство и нада се најбољем.
Прва лига Републике Српске боји 14. клубова.
1. „Звијезда 09“ (Етно село Станишићи)
2. „Фамос“ (Источна Илиџа)
3. „Поткозарје“ (Александровац)
4. „Мајевица“ (Лопаре)
5. „Романија“ (Пале)
6. „Леотар“ (Требиње)
7. „Вележ“ (Невесиње)
8. „Славија“ (Источно Сарајево)
9. „Сутјеска“ (Фоча)
10. „Дрина“ (Зворник)
11. „Рудар“ (Приједор)
12. „Омарска“
13. „Kозара“ (Градишка)
14. „Лакташи“
У првој фази првенства играће се двокружно 26 кола, а затим првопласираних шест састава избориће пласман у плеј-оф, док ће преосталих осам играти плеј-аут. Играће се једнокружно, са распоредом на основу Бергерових таблица по пласману.
На крају, првопласирани ће изборити пласман у Премијер лигу БиХ, а што се тиче испадања ако нико од клубова из Републике Српске на испадне из Премијер лиге последњепласирани сели у нижи ранг такмичења, ако два клуба из Српске буду на зачељу премијерлигашког каравана онда три посљедња састава са табеле губе статус прволигаша.
ФС РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ / ПРВА ЛИГА
ПАРОВИ 1. КОЛО
СУБОТА 22. АВГУСТ
„Звијезда 09“ – „Лакташи“
„Фамос“ – „Kозара“
„Поткозарје“ – „Омарска“
„Мајевица“ – „Рудар“
„Романија“ – „Дрина“ Зворник
„Леотар“ – „Сутјеска“
„Вележ“ – „Славија“
Аутор: Чедо Матовић је рођен у селу Превила, општина Фоча. Пензионер, велики заљубљеник у спорт и природу и најстарији „бордер“ на Палама.





