Pobjeda „Studenta“ brejk za „Radnik“

0

Odbojkaši „Studenta“pobijedili su na domaćem parketu u prvom kolu lige doigravanja za opstanak ekipu „Bosne“ iz Sarajeva sa 3:1. U dvorani OŠ „Mokro“prikazana je zanimljiva i uzbudljiva odbojkaška predstava. Gosti su bolje otvorili meč. Na prvom obaveznom odmoru imaju prednost 3:8, a na servis našeg „dizača“ Bojana Tomića stiže se do izjednačenja 8:8. Na drugom odmoru odbojkaši sa Pala imaju minimalnu prednost 16:15, pa 21:17 i posle druge set lopte „smečom“ korektora Marka Dejanovića osvajaju prvi set 25:23 za vodstvo od 1:0. Gosti su uzvratili osvajanem drugog seta 22:25 za izjednačenje 1:1. Najviše neizvijesnosti bilo je u trećem setu, ali su odbojkaši „Studenta“ uspjeli da ga dobiju 25:20 za vodstvo od 2:1 i tako usmjere tok meča ka svojim ambicijama. U četvrtom setu naši igrači pokazali su igru kao iz najboljih dana.

Proradio je prijem. „Libero“ Bojan Aleksić lopti nije dao da padne na parket, što je olakšalo „tehničaru“ Tomiću da distribuciom lopti organizuje sjajan napad za „korektora“ Dejanovića, a ništa lošije nije ni funkcionisao blok gdje se istakao „srednjak“ Vladan Čeremiđžić i semafor pokazuje 25:18 i zasluženu pobjedu od 3:1. U sljedećem kolu (27.03.) u Mokrom igra se derbi kad dolaze odbojkaši Ljubinja, a našim odbojkašima želimo mnogo sportske sreće. U drugom meču lige za opstanak igrači Ljubinja, bili su uspješniji od odbojkaša Gacka i zabilježili pobijedu od 3:2

Prvi sudija: Bašić Ekrem (Lukavac)
Drugi sudija: Savić Darko (Istočno Sarajevo)

Prvi linijski sudija:Gutalj Dragan
Drugi linijski sudija:Brčkalo Jovana

Razultat:OK Student-OK Bosna 3:1(25:23,22:25,25:20,25:18)

OK Student:Čeremiđžić Vladan,Skakavac Aleksandar,Ružić Danilo,Matović Milan,Košarac Predrag,Čvoro Mlađi,Šarović Boban, kapiten Furtula Srđan,libero Aleksić Bojan,Tomić Bojan,Dejanović Marko,Sladoje Marko.Trener:Vladan Savić

OK Bosna:Antunović ,Kozić ,Čolo ,Fatić ,libero Lojo ,kapiten Spahović ,Dautović ,Jelašković.Trener :Mirsad Imširević Faktor

Naše „Jahorinke“ poražene su na domaćem parketu u prvoj četfrt-finalnoj, play-off utakmici. Uspiješnije su bile igračice „Radnika“ iz Bijeljine koje su pobojedile 2:3 (25:21,21:25,20:25.25:21,7:15). „Semberke“ su napravile „brejk“, vode sa 1:0 i za ulazak u polu-finale potrebna im je još jedna pobjeda. Drugi meč se igra 26.03 u Bijeljini, a eventualna majstorica 27.03. I pored poraza treba odati priznanje našim odbojkašicama za prikazanu borbenost. Odlučivale su nijanse, a presudan je bio loš prijem servisa naročito u petom, odlučujućem setu.