Pobjeda „Studenta“, „Jahorina“ poražena u Bijeljini

0
OK Student 2011
U 9.kolu elitnog takmičenja u odbojci, sastali su se premijerligaši iz Pala i Bijeljine. Slavili su odbijkaši „Studenta“ i odbojkašice „Radnika“.
Ekipa „Studenta“ došla je do treće pobjede u prvenstvu, vraćeno je i samopouzdanje, poslije šest poraza u nizu. Naša ekipa bila je uspješnija od odbojkaša „Radnika“ iz Bjeljine. Poslije igre od jednog sata  i 45 minuta, zasluženo je slavila razultatom 3:2.

Domaćin je na teren izašao u najačem sastavu sa oporavljenim Markom Tadićem i od početka pokazao namjeru da igra na pobjedu. Dobro primanje servisa, sjajan napad, čvrst blok i odmah se dolazi u vodstvo poslije prvog seta 25:18 za 21 minut igre.

Da nisu došli sa bijelom zastavom i da se neće lako predati odbojkaši iz Bjeljine su pokazali u drugom setu 25:15 i izjednačenjem.

Treća dionica počinje ravnopravnom borbom što odražava razultat 8:7, 15:16, a iz teške borbe za svaki poen odbojkaši „Studenta“ u završnicu ulaze za tri poena prednosti 21:18 i sigurnom igrom koriste prvu set loptu 25:20, vode sa 2:1

Neizvijesno je bilo i u četvrtom setu. Na prvom obaveznom odmoru naši odbojkaši imaju prednost 8:6, na drugom gosti 14:16, „egal“ je na 22:22. U finišu gosti dobro funkcionišu, bolje se brane  i „as“ servisom Valadimira Miličevića  razultatom 25:22 dolaze do izjednačenja 2:2.

U zadnjem dijelu igre, poslike velike borbe, domaćin je u finišu slomio otpor gostiju, demonstrirajući snagu u napadu, čvrstinu na mreži i razultatom 15:11, zasluženo riješio meč u svoju korist razultatom 3:2.

U redovima domaćina organizator igre Dušan-Banjo Perišić, distribuciom lopti najviše povjerenja je imao u „korektora“ Marka Dejanovića  koji je osvojio 27 poena, zatim Marka Tadića sa 17 i  Milana Boršnera koji je pored svog imena upisao 10.
Igrom na mreži zapažen je i „srednjak“ Predrag Košarac, a u odbrani je siguran i „libero“ Bojan Aleksić. U solidnoj ekipi „Radnika“ igrom su se iskazali: Bojan Novokmet, Vladimir Miličević, Nenad Delić, a solidno je „dizao“ mladi Radivoje Janjić.

U sljedećem kolu 10. decembra naši „Studenti“ dočekuju ekipu iz Modriče, a u srijedu 07.12 igraju prvu četvrtfinalnu utakmicu odbojkaškog Kupa BiH u Kaknju .

Sala OŠ „Mokro“
Gledalaca 100
Prvi sudija :     Nikola Košević / Modriča
Drugi sudija :  Adnan Muzur / Hrasnica

OK STUDENT  –  OK RADNIK   3:2 / 25:18,15:25,25:20,22:25,15:11 /

OK Student: Milan Boršner, Milan Matović, kapiten Dušan Perišić, Predrag Košarac, libero Bojan Aleksić, Damjan Čvoro, Miloš Janković, Srđan Furtula, Marko Tadić, Bojan Tomić, Marko Dejanović, libero Nenad Pelemiš, Trener: Vladan Savić, Gaja Savić

OK Radnik: Kuzmanović, Novokmet, Pecelj, Jokanović, Bojan Kvrgić-Žiba, Marić, Janjić, libero Gojković, kapiten Miličević, Delić, Dabić, Trener: Darko Manojlović

Tabela / odbojkaši                      Razultati : 9.kolo / odbojkaši
1.Kakanj                22                      Student    –    Radnik      3:2
2.Mladost               21                       Borac       –    Lukavac     2:3
3.Modriča               18                      Čapljina    –    Modriča     0:3
4.Napredak            18                      Napredak   –   Kakanj       0:3
5.Brčko                   16                      Mladost     –   Brčko         3:1
6.Lukavac               12
7.Čapljina               11
8.Student                8
9.Radnik                 8
10.Borac                 1

Kiks „Jahorine“ u Bijeljini

U sklopu 9. kola Premijer lige odbojkašice „Jahorine“ igrale su u Bijeljini. U sali OŠ „Knez Ivo od Semberije“ slavile su igračice „Radnika“ razultatom 3:2 (22:25, 25:21, 25:22, 16:25, 15:9). Poslije završenog prvog dijela prvenstva i dvije utakmice manje naše“Paljanke“ sa 12 osvijenih bodova zauzimaju četvrto mjesto na tabeli.

U sljedećem kolu, 10. decembra „Jahorinke“ igraju u Bileći, a u srijedu 07.12. u 19 sati „na noge“ im dolaze odbojkašice „Mladosti“ iz Sarajeva, u okviru četvrtfinala Kupa BiH, a revanš je na rasporedu 14. decembra.

Tabela / odbojkašice                       Razultati : 9. kolo / odbojkašice
1.Jedinstvo – 1           24                       Radnik         –     Jahorina        3:2
2 Kula                         23                        Modriča        –     DE na Drini   0:3
3 HE na Drini              13                        Jedinstvo      –     Bihać            3:1
4. Jahorina   -2          12                        Mladost       –      Kula              0:3
5. Gacko     – 2           12                        Hercegovac   –     Gacko           0:3