Paljani ubjedljivi u Trebinju

0

U utakmici 4. kola drugoligaškog „Istoka“ košarkaškog prvenstva Republike Srpske koja je odigrana u subotu 19. marta u Trebinju gostujući satav paljanskog „Obilića“ poslije bolje igre ubjedljivo je razultatom 95:65 savladao domaći OKK „Leotar“.

U utakmici bez velike razultatske neizvijesnosti, igrači Bojana Miloševića su tokom cijlog susreta kontrolisali razultat i na kraju upisavši visoku pobjedu.

Nakon prve četvrtine Paljani su vodili 20:19, a u natavku dodaju gas da bi prednost do poluvremena narasla na +19  (49:30).

U trećoj dionivci nastaje mali pad u igri, a u nastavku meča nisu imali nikakvih problema da utakmicu privedu kraju te su dodatno uspjeli povećati prednost i slaviti sa ubjedljivih 95:65, za treću prvenstvenu pobjedu i poziciju „jedan“ na ligaškoj tabeli.

Najefikasniji u ekipi slavljenika bili su: Petar Šurbat i Aleksandar Perišić sa 12 poena, mladi paljanski as Stefan Slijepčević upisao je 11, a Đorđe Todorović dodao je 10.

Košarkaši „Obilića“ igrali su u sastavu: Petar Šurbat 12, Ognjen Ninković 8, Radomir Rebić 5, Goran Vidović 5, Đorđe Todorović 10, Igor Gordić 7, Aleksandar Perišić 12, Aleksandar Šurbat 9, Oliver Klačar 6, Dejan Vuksanović 3, Dušan Karišik 7, Stefan Slijepčević 11. Trener je Bojan Milošević.

U sljedećem 5. kolu košarkaši iz Pala igraju gradski derbi u Vojkovićima pritiv Igmana.