
Uz grandioznu ceremoniju u Vancouveru su otvorene XXI Zimske Olimpijske igre koju je ipak zasjenila tragična smrt mladog sanjkaša Nodara Kumaritashvilia. Naš olimpijski tim prisustvovao je veličantsvenoj ceremoniji, a već danas u 22 sata, po našem lokalnom vremenu, održava se trka u bijatlonu na 7500 metara sprint, u kojoj učestvuje i naša Tanja Karišik. “Potrudit ću se da istrčim što bolje i da napravim zadovoljavajući i što bolji rezultat. Konkurencija je izuzetno jaka, snijeg je mokar tako da i staza nije u najboljem stanju“, kazala je Karišik samo nekoliko sati pred utrku. Inače , Tanja Karišik , koja je napunila 18 godina, je jedna od najmlađih, a možda i najmlađa takmičarka u bijatlonu.
Naš olimpijski tim koji je u Vancouveru poslao je saopštenje medijima u kojem navodi kako je svečana ceremonija otvaranja Zimskih Olimpijskih igara bila i više nego veličansvena. Fokus je bio na prirodi ‘od koje smo postali i u kojoj živimo’. Posebna pažnja je posvećena starosjediocima Kanade, kanadskim Indijancima koji su na početku ceremonije izvodili svoje plesove oko četiri totema dok su olimpijci svih zemalja učesnica marširali i predstavljali se.
Veličanstvenu ceremoniju otvaranja je zasjenila tragična smrt mladog sankaša Nodara Kumaritashvilia, koja je ostavila emotivan trag i na naše sportiste koji su nosili crnu traku i minutom šutnje odali počast preminulom sportisti i kolegi.
Fotografije:
(Sarajevo-x.com)
Оглас













