Паљани поражени у Мркоњић Граду

1

У оквиру 2. кола Прве лиге Републике Српске данас у Мркоњић Граду су се састале екипе „Слободе“ и „Романије“. На крају, убједљиву побједу славили су домаћи фудбалери резултатом 4:0 (3:0).

Одлично су кренули фудбалери „Слободе“ у 12. минуту Марко Бабић погодио је за 1:0. Наставили су да нападају домаћини, па су преко Илије Даниловића у 20. минуту удвостручили вођство, а на 3:0 у 33 минути повисио је својим другим голом Марко Бабић и био је то разултат првог полувремена.

У наставку сусрета виђен је још један гол у мрежи гостију за високих и коначних 4:0. Погодио је у 67. минуту Предраг Зекановић.

Наредног викенда (26/27. август), у оквиру трећег кола „Романија“ ће тражити прве овосезонске бодове на домаћем терену у надметању са фудбалерима „Рудара“ из Приједора.

ФK „Слобода“ Мркоњић Град – ФK „Романија“ Пале 4:0 (3:0)

Стадион „Луке“
Гледалаца око 200
Главни студија: Марко Максимовић (Модрича)
Помоћници: Бојан Максимовић (Модрича) и Славиша Глигорић (Добој)

Стријелци: 1:0 Марко Бабић у 12, 2:0 Илија Даниловић у 20, 3:0 Марко Бабић у 33, 4:0 Предраг Зекановић у 67.

Жути картон: Богдан Симанић („Романија“)

„Слобода“: Ђорђе Вуковић, Илија Даниловић, Лука Бобић, Љубиша Никодиновић, Предраг Зекановић, Тимар Демар Леwис, капитен Душко Митрић, Јуан Јосе Фонтемацхи, Василије Јотић (од 67. Александар Гаврић), Марко Бабић (од 62. Данко Радић), Милан Ненад.

У протоколу су били: Душан Травар, Срђан Ђукановић, Синиша Лазендић, Огњен Солдат, Перо Вучковић, Владан Тодоровић, Михајло Живковић.

„Романија“: капитен Младен Лучић, Страхиња Чворо (од 46. Дејан Ђерић), Новица Елек, Лазар Бабић, Богдан Симанић (од 46. Страхиња Пекић), Марко Радосављевић, Борислав, Цицовић, Милутин Торбица, Музафер Ивковић, Јовица, Дачевић (од 46. Тарик Kареем), Сретен Милошевић.

У протоколу су били: Никола Лазаревић, Ђорђе Лазић, Ђорђе Ступар, Милан Тробок, Борислав Отовић, Марко Благојевић.