Pala i sarajevska „Bosna“

0

U devetom kolu Premijer odbojkaške lige BiH naši igrači „Studenta“ u sportskoj dvorani OŠ „Mokro“ pobijedili su odbojkaše „Bosne“ iz Sarajeva sa 3:1 (22:25, 25:21, 25:19 i 25:19). Gostujući igrači su bolje otvarili meč. Na prvom tehničkom tajm autu imaju prednost 5:8, drugom 14:16, pa 16:19, a na servis našeg „tehničara“ Mime Vasiljevića domaćini stižu i vode sa 20:19. U neizvijesnoj završnici igrači Bosne manje griješe i set rješavaju u svoju korist sa 22:25 za vođstvo od 1:0. Međutim, Paljani su preuzeli dominaciju u nastavku i preko raspoloženog kapitena Marka Tadića, „korektora“ Marka Dejanovića, „srednjaka“ Vladana Čeremidžića i Dalibora Mičića, pouzdanog Danila Ružića i ostalih igrača, sigurnom igrom „melju“ goste i sljedeća tri seta rješavaju u svoju korist za konačnih 3:1. U sljedećem kolu (12.12) „Studenti“ gostuju u Brčkom.

Odbojkašice „Jahorine“ bile su slobodne. U desetom kolu (12.12) igraju u Kaknju sa istoimenom ekipom, a  09.12 u Mokrom se sastaju u prvoj četvrtfinalnoj utakmici odbojkaškog kupa BiH sa odbojkašicama „Kule Gradačac“. Poslije prvog dijela elitnog odbojkaškog takmičenja, naše „Jahorinke“ sa 14 osvojenih bodova zauzimaju četvrto mjesto na ligaškoj tabeli.

Majmlađi naš odbojkaški klub „Mokro“ i pored pobjede u gostima u Loparama nad odbojkašima „Majevice“ od 3:1 (odgovaralo 3:0) (25:19, 21:25, 25:13, 25:14 ) nisu uspjeli da osvoje drugo mjesto koje vodi u ligu doigravanja za prvaka Srpske. Našim „Mokranima“ poželimo da ostanu i dalje na okupu, a pred njma je lijepa odbojkaška budućnost.

Tabela: Premijer liga BiH / odbojkaši