Osvojeno pet medalja na Prvenstvu Republike Srpske

0

Osamnaesto po redu Prvenstvo Republike Srpske u ITF Tekvondo, održano je u nedelju 09.04.2017. godine u Doboju. Takmičari Tekvondo kluba „Romanija“ – Pale i ovaj put su imali zapažen nastup.

U velikoj konkurenciji osvojeno je ukupno 5 medalja i to 1 zlatna i 4 bronzane medalje.

Najperspektivniji sportista Grada Istočno Sarajevo u 2016. godini, Bogdan Jugović i ovaj put je pokazao klasu i nadmoćno je osvojio zlatnu medalju u formama i na taj način postao juniorski prvak Republike Srpske. U bobama je osvojio bronzanu medalju u konkurenciji juniora u kategoriji – 57 kg.

Vojin Jugović je osvojio dvije bronzane medalje, jednu u formama za kadete, a drugu u borbama u konkurenciji kadeta u kategoriji – 40 kg.

Sava Dragaš je osvojio bronzanu medalju u borbama, u konkurenciji kadeta u kategoriji + 50 kg. U polufinalu je viđena spektakularna i neizvjesna borba koja je u regularnom toku i nakon produžetka završena neriješeno, da bi izgubio na „zlatni“ poen i na taj način sjajan nastup nije uspio krunisati ulaskom u finale.