Novi remi Romanije za nove brige

0
Romanija - Mladost Gacko

Romanija - Mladost GackoFudbaleri Romanije ni u četvrtom kolu nisu uspjeli ostvariti pobjedu. Ovaj put tvrd orah je bila ekipa Mladosti iz Gacka. Samo 1:1 (1:0) u slaboj fudbalskoj predstavi na Palama za nove brige, i razmišljanje o opstanku u Prvoj ligi RS. Kod kuće su izgubljena četiri važna boda, a poznajući Prvu ligu, gubljenje bodova kod kuće spušta na samo začelje tabele. Briga više je i teren koji se nalazi u katastrofalnom stanju, ali i gubljenje bodova od ekipe Mladosti koja je do sada kao i Romanija osvojila samo 1 bod i koja će se vjerovatno na kraju boriti za opstanak sa našom ekipom.

Roma je kao i uvjek počela dobro. Imala je apsolutno sve konce igre u svojim „nogama“. Gosti u prvom poluvremenu jedva da su prelazili sredinu terena. Prvu pravu šansu imao je Knežević u 18. minutu, kada poslije centaršuta Vukadina, glavom pogađa stativu. U 33. minutu prekršaj na ivici kaznenog prostora. Slobodan udarac izvodi Knežević, koji topovskim udarcem probija živi zid gostiju i postiže prelijep pogodak.

U drugom poluvremenu, slična slika. Roma napada, Mladost se brani i dugim loptama pokušava napraviti kontru. Steže se obruč oko gola gostiju i gol visi u vazduhu. U igru ulazi Neđo Šuka, koji odličnim prodorima pokušava probiti „umornu“ odbranu gostiju, a onda jedna naizgled bezopasna, duga lopta gostiju, koju promašuju Kreštalica i Gutalj, a bivši igrač Romanije, Glogovac, izlazi sam pred Babovića i loptu uredno posprema u mrežu za 1:1.

Do kraja utakmice, Roma je imala još jednu odličnu šansu, ali se ispriječila prečka, a onda u samom finišu utakmice, Knežević zbog koškanja dobija crveni karton.

U četiri kola, samo dva boda. Ekipa jedna od najboljih u ligi, ali nešto u igri ne funkcioniše i umjesto da se bori za vrh tabele, Roma je na samom dnu. Na stadionu su se mogli čuti povici treneru Romanije Radoviću, a da li će biti nekih promjena u nastavku šampionata, ostaje da vidimo.

Bilo kako bilo Romanija u sledećem kolu putuje u Trn, solidnoj ekipi Sloge.