Nevjerovatan preokret Glasinca u gradskom derbiju

0

SOKOLAC – Prava drama viđena je u utakmici 4. kola Prve lige Republike Srpske u futsalu između klubova malog fudbala Glasinac Sokolac i Tango Istočno Sarajevo. Na kraju radovali su se Sokočani, koji su poslije velikog preokreta u finišu utakmice pobijedili rezultatom 7:6.

Uspjeh je tim veći ako se zna da je Tango jedan od favorita za titulu prvaka, a do ovog kola imao je sve tri pobjede.

Pet minuta prije kraja utakmice ekipa Tanga vodila je sa 6:3 i izgledalo je da će nastaviti pobjedonosni niz. Međutim, domaći fudbaleri nisu mislili tako. Velikom borbenošću uspjeli su da smanje prednost gostiju na samo jedan gol, a onda je na scenu stupio najbolji strijelac Glasinca Đorđe Radić. On je dva minuta prije kraja postigao izjednačujući gol, a vrhunac drame desio se u posljednjem minutu utakmice. Poslije šestog prekršaja gostiju, dosuđen je kazneni udarac za Glasinac Sokolac, koga je Radić pretvorio u pobjedonosni gol za veliko slavlje sokolačkih fudbalera i publike koja je u velikom broju pratila ovu utakmicu.

Bila je ovo prva pobjeda KMF Glasinac Sokolac u ovom prvenstvu. U prva dva kola Sokočani su igrali neriješeno sa Leotarom u Trebinju i Čelincem u Sokocu, a izgubili su od Sokratesa u Banjaluci.