Nemile scene bacile sjenu na sjajnu utakmicu u Palama

0

Fudbaleri Romanije su izvukli bod u sjajnoj fudbalskoj predstavi na koju su sjenu bacili incidenti na kraju susreta 3:3 (1:0).

Romanija je u susret ušla oslabljena, neigranjem Blagojevića i Erića, a klub su napustili kapiten Kovačević Vladimir i Tanasković. Naši fudbaleri su u prvom poluvremenu potpuno nadigrali protivnika. Imali su nekoliko stopostotnih prilika, koje nisu realizovali Šehovac i Đapić, ali je na mjestu nakon prekida bio Terzić i glavom pospremio loptu u 34. minutu za 1:0.

U nastavku susreta, naša ekipa se nije mogla prepoznati. Loše i široko pozicioniranje na terenu, nepovezanost i na kraju loše iznošenje lopte, bili su poklon koji su iskusni gosti iz Nevesinja iskoristili i golovima Petkovića 51. i Bratića 63. stekli veliku prednost. Romanija je uspavana, bez želje, a na izgled konačnih 1:3 postavlja Pudar u 70. minutu. U nastavku Tadić promašuje „zicer“, međutim nekoliko minuta kasnije, Romanija postiže ponovo gol iz prekida. Zirojeviću ispada lopta na petercu, nakon prekida, a u mrežu je posprema Šehovac. Nekoliko minuta prije kraja, ponovo priča iz prvog poluvremena. Romanija napada, gosti se ne mogu prepoznati. Nervoza čini svoje, pa nakon grešaka odbrane naši fudbaleri propuštaju solidne prilike. U 90. minutu, nakon prodora Šarovića, rezervista Vulaš posprema loptu u svoju mrežu, za veliko slavlje domaćih. Romanija je na izgled mogla i do sva tri boda. Polu šansu je imao Tadić, ali se napad nakon reakcije odbrane nije snašao.

Nervoza kod gostujućih igrača, nakon verbalnih duela izmiče kontroli, pa smo na kraju sjajnog susreta gledali nemile scene na terenu, iako u toku susreta gotovo da nije zabilježen nijedan oštriji start. Iznerviran konverzacijom sa Tadićem, golman gostiju Zirojević, nasrće na igrače i sudije. Pocrvenili su Zirojević i Tadić, a susret završen odmah u nastavku. Na kraju je reagovala i policija i strasti su se smirile. Međutim, ostaje gorak ukus nakon ovog susreta, jer scene koje smo vidjeli na terenu su za svaku osudu.

Na kraju bod više znači našoj ekipi, koja bi pobjedama u sljedeća tri susreta obezbijedila nastup u Drugoj ligi RS. Međutim, prvo treba skočiti pa reći hop. Treba pobijediti solidnu ekipu Rudog kod kuće i slaviti na dva gostovanja, protiv Hercegovca u Bileći i Željeznice u Trnovu, što neće biti ni malo lak posao.

{yoogallery src=[/images/stories/reportaze/fk-romanija-fk-velez-maj-2013/] width=[54] height=[54] title=[FK Romanija – FK Velež] style=[lightbox] effect=[fade] spotlight=[1] prefix=[thumb54_] thumb_cache_dir=[thumbs54] thumb_cache_time=[1440] load_lightbox=[1] thumb=[plain] rel=[lightbox[mygallery]] load_lightbox=[1] resize=[1] order=[asc] count=[50]}

FK Romanija – FK Velež 3:3 (1:0)

SC Vlajko Petrović
Gledalaca: 100
Sudije: Lazarević, Došlo, Tešanović; Delegat: Sudžuka

Strijelci: 34. Terzić 1:0; 51. Petković 1:1; 63. Bratić 1:2; 70. Pudar 1:3; 81. Šehovac 2:3; 90. ag Vulaš 3:3;

Žuti kartoni: Slijepčević (Romanija); Prodanović, Gutić, Knežević, Pudar, Šiljegović, Tomičić (Velež)
Crveni kartoni: Tadić (Romanija); Zurovac (Velež)

FK Romanija: Pandurević, Slijepčević, Zeković, Šarović, Terzić, Šehovac, Kovačević N, Tadić, Đapić V, Škipina, Janković (62. Kuzman); Trener: Sretko Vuksanović

FK Velež: Zurovac, Šiljegović, Gutić, Andrić, Milidrag, Prodanović, Tomičić (90. Kilibarda), Bratić, Petković, Knežević (82. Vulaš), Vuković (46. Pudar); Trener: Matrić Saša