Napredak porazio Student u Palama

0

Odbojkaši Studenta su izgubili u 2. kolu Premijer lige od odbojkaša Napretka iz Odžaka razultatom 1:3 (23:25; 17:25; 25:20; 22:25). Naši odbojkaši nisu bili dovoljno skoncentrisani na meč, napravili su puno grešaka, a to je znalački iskoristila iskusna ekipa iz Odžaka i zasluženo slavila u Palama.

Na otvaranju utakmice viđeno je najviše uzbuđenja. Na prvom obaveznom odmoru domaći odbojkaši su u zaostatku 7:8, a na drugom imaju prednost 16:13 i 21:17 u finišu seta. Kod Paljana nastaje smušenost i neorganizovanost, a iskusni gosti to koriste i u uzbudljivoj završnici dolaze do prednosti 0:1, 23:25.

U nastavku utakmice /17:25/ odbojkaši Napretka nameću svoju igru, diktiraju tempo, i ako domaćinu prepuštaju treći set /25:20/ u finišu meča, kad se odlučivao pobjednik, opet dodaju gas i osvajaju treći set 22:25 za konačnih i zasluženih 1:3 za ekipu iz Ođžaka.

Pritisak i zničaj prve zvanične utaknica na parketu nove „paljanske ljepotice“ učinio je svoje, pa su naši ddbojkaši sagorili u želji da pruže svoj maksimum.

Svi Paljani zaslužuju pohvale za iskazanu borbenost, želju za nadmetanjem, a prolaznu ocjenu za igru imaju Milan Boršner i sigurni i borbeni „libero“ Bojan Aleksić koji se nesretno povrijedio.

Kod gostiju igrom su prednjačili: „dizač“ Armin Fejzović, napadači Perica Stanić i Ilija Ćulap, a u odbrani pouzdan i siguran je  i „libero“ Amir Ćuran.

Meč je trajao jedan sat i trideset pet minuta.

U sljedećem kolu (12 /13. oktobra) Paljani idu na noge HOK „Domaljevcu“.

SPC „Peki“
Gledalaca:500

Prvi sudija: Adnan Muzur / Hrasnica
Drugi sudija: Desko Pavić / Bijeljina

OK Student BO – OK Napredak 1:3 / 23:25, 17:25, 25:20, 22:25 /

OK Student: Milan Boršner, Mološ Janković, Predrag Košarac, Damjan Čvoro, libero Bojan Aleksić, Milan Matović, Ognjen Veselinović, kapiten Bojan Tomić, Marko Dejanović, Marko Simović, libero Nenad Pelemiš, Trener: Valdan Savić, Dragoslav Savić

OK Napredak: Perica Stanić, David Stanić, Ivan Mijić, Ivica Stanić, libero Amir Ćuran, Anto Barišić, Armin Fejzović, kapiten Miroslav Lopandić, Ilija Ćulap, Darko Stipančić, Mihalj Bono, Mario Radman, Trener: Pero Stanić

10.Lukavac     0

{yoogallery src=[/images/stories/reportaze/ok-student-ok-napredak-10-06-2012/] width=[54] height=[54] title=[Napredak porazio Student u Palama] style=[lightbox] effect=[fade] spotlight=[1] prefix=[thumb54_] thumb_cache_dir=[thumbs54] thumb_cache_time=[1440] load_lightbox=[1] thumb=[plain] rel=[lightbox[mygallery]] load_lightbox=[1] resize=[1] order=[asc] count=[50]}