Mladen Plakalović osvojio 78. mjesto u trci na 15 km slobodnim stilom

0

Skijaš trkač Mladen Plakalović osvojio je 78. mjesto u trci na 15 km slobodnim stilom. Plakalović je u svom prvom nastupu u Vankuveru startovao kao 83. i na kraju je imao više od šest minuta zaostatka za pobjednikom. Nastupilo je ukupno 95 skijaša, a zlatnu medalju osvojio je Švicarac Dario Cologna. Italijan Piller Cottrer osvojio je drugo mjesto i srebrenu medalju, dok je bronza pripala Lukasu Baueru iz Češke. Njegov trener Dragan Jeftović smatra da je Plakalović napravio dobar rezultat, s obzirom na to da je bio bolji od nekoliko takmičara koji su ispred njega na FIS rang listi. „Mladen Plakalović je napravio izvanredan rezultat u trci na 15 km slobodnim stilom. Od 96 takmičara Mladen je trku završio kao 78. U ovoj utakmici pobijedio je znatan broj takmičara koji su na FIS listi bili plasirani ispred njega.

Startovao je 83. i s obzirom na to da se startovalo po FIS rang listi, nadmašio je svoj dosadašnji plasman. Cijelu trku je odvezao u dobrom ritmu i jakom tempu“, rekao je Jeftović.

Ovom trkom Plakalović je završio takmičenje na Olimpijskim igrama u Vancouveru s osvojena 144,86 FIS boda, čime će popraviti plasman na rang listi, saopšteno je iz Olimpijskog komiteta BiH.