Marko Blagojević, Strahinja Čvoro, Bogdan Simanić i Marko Pandurević predvodili „Vučicu“ do pete prvenstvene pobjede

0

U susretu 8. kola Druge lige Republike Srpske, grupa „Istok“, fudbaleri „Romanije“ danas u Palama nadigrali su ekipu „Podrinja“ iz Tršića sa ubjedljivih 4:0 (2:0).

Paljani su sajno ušli u meč, pogotkom iskusnog Marka Blagojevića poveli su sa 1:0 u petom minutu, a Strahinja Čvora sa „kreča“ u 40. minutu duplira na 2:0 i to je bio razultat prvog poluvremena. U nastavku, viđena su još dva gola u mreži gostiju. Bogdan Simanić u 62. minutu „trese“ za +3, a Marko Pandurević u 90. posledljem minutu susreta postiže pogodak za konačnih 4:0.

Tako paljanska „Vučica“ stiže do svoje pete ovosezonske pobjede i drugog mjesta na prvenstvenoj tabeli sa 16 bodova koliko ima i treći „Velež“ iz Nevesinja, dok lider „Jedinstvo“ iz Brodca ima tri boda više.

U narednom, 9. kolu (1/2. oktobar ) puleni Sretka Vuksanovića Doktora u Dvorovima snagu će odmjeriti sa fudbalerima „Proletera“.

FK „Romanija“ Pale – „Podrinje“ Tršić 4:0 (2:0)

SRC „Vlajko Petrović“ Pale
Gledalaca: 100

Glavni sudija: Predrag Kićić (Bijeljina)
Pomoćnici: Dalibor Lukić (Bijeljina) i Dragan Matović (Bijeljina)

Strijelci 1:0 Marko Blagojević 4′, 2:0 Srahinja Čvoro 40′ (penal), 3:0 Bogdan Simanić 62′, 4:0 Marko Pandurević 90′

Žuti kartoni: Nikola Cicović, Marko Pandurević / Romanija, Dragan Krajšumović, Tarik Huskić / Podrinje

„Romanija“: Nemanja Jokić, Đorđe Jovanović (od 22. Bogdan Simanić), Miloš Koroman (od 86. Milan Trobok), Strahinja Čvoro, Marko Maljukan (od 86. Marko Pandurević), Miloš Košarac, kapiten Nemanja Lukić, Borislav Cicović, Novica Elek (od 86. Viktor Gluhović), Nikola Cicović, Marko Blagojević (od 75. Đorđe Stupar)

„Podrinje“: Slavko Aćimović, Jovan Tanacković, Nemanja Novaković, Marko Lazarević (od 84 Miralem Delibajrić), Dejan Matić (od 46. Fetija Melezanović), Dejan Dafinović (od 84. Danijel Petrović), kapiten Duško Aćimović (od 64. Matija Matić), Dragan Krajšumović, Tarik Huskić, Ljubiša Jovanović, Milijan Aćimović

Druga liga „Istok“
Razultati, 8. kolo

Guber (Srebrenica) – Glasinac 1936 (Sokolac) 0:0 (0:0)
Velež (Nevesinje) – Proleter (Dvorovi) 2:1 (2:0)
Romanija (Pale) – Podrinje (Tršić) 4:0 (2:0)
Mladost (Rogatica) – Drina HE (Višegrad) 1:0 (0:0)
Stakorina (Čajniče) – Ilićka 01 (Brčko) 1:0 (0:0)
Jedinstvo (Brodac) – Vlasenica 1:0 / (1:0)
Hercegovac (Bileća) – Mladost (Gacko) 1:1 / (1:1)
Rudar 1925 (Ugljevik) – Budućnost (Pililica) 4:0 (1:0)

Tabela
1. Jedinstvo (Brodac) 8 6 1 1 17:7 10 19
2. Romanija (Pale) 8 5 1 2 25:16 9 16
3. Velež (Nevesinje) 8 5 1 2 20:13 7 16
4. Mladost (Rogatica) 7 5 0 2 12:9 3 15
5. Glasinac 1936 (Sokolac) 8 4 2 2 18:11 7 14
6. Hercegovac (Bileća) 8 4 1 3 19:12 7 13
7. Stakorina (Čajniče) 8 4 0 4 13:15 -2 12
8. Proleter (Dvorovi) 8 3 2 3 21:13 8 11
9. Vlasenica 8 3 1 4 16:17 -1 10
10. Mladost (Gacko) 8 3 1 4 12:16 -4 10
11. Drina HE (Višegrad) 8 3 1 4 14:18 -4 10
12. Budućnost (Pilica) 8 3 1 4 12:17 -5 10
13. Guber (Srebrenica) 8 3 1 4 11:17 -6 10
14. Rudar 1925 (Ugljevik) 8 2 1 5 10:15 -5 7
15.Podrinje (Tršić) 8 2 0 6 10:24 -14 6
16. Ilićka 01 (Brčko) 7 1 0 6 6:16 -10 3

Parovi: 9. kolo (1/2. oktobar)
Budućnost (Pilica) – Velež (Nevesinje)
Mladost (Gacko) – Rudar 1925 (Ugljevik)
Vlasenica – Hercegovac (Bileća)
Ilićka 01 (Brčko) – Jedinstvo (Brodac)
Drina HE (Višegrad) – Stakorina (Čajniče)
Proleter (Dvorovi) – Romanija (Pale)
Glasinac 1936 (Sokolac) – Mladost (Rogatica)
Podrinje (Tršić) – Guber (Srebrenica)

(www.palelive.com)

Autor: Čedo Matović je rođen u selu Previla, opština Foča. Penzioner, veliki zaljubljenik u sport i prirodu i najstariji „border“ na Palama.

Pretplati se
Obavijesti me o
0 Komentara
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare